Červená farba je stále in, v hocakom roku aj v každom ročnom období. Poďme sa spoločne pozrieť na to, prečo je taká lákavá, nesmrteľne štýlová a aké šperky s červenými drahokamami by vám rozhodne nemali chýbať.

Jednou z najpopulárnejších farieb je už celé stáročia červená. Ľudí prirodzene priťahuje, je pútavá a pôsobí nádherne na každom type pokožky. Navyše červená symbolizuje naše najsilnejšie emócie – lásku a vášeň. Je preto ideálnou farbou daru, ktorým chcete potešiť niekoho milovaného. Bez ohľadu na symboliku sú červené drahokamy očarujúce a rozhodne by ich v zbierke klenotov mali mať dámy a dokonca aj muži. 

více v článku...

Dámska šperkovnica

Náušnice, prstene, náramky – vyberte si druh šperku, ktorý máte najradšej a zvoľte si svoj červený kameň, ktorý mu bude dominovať. Luxusný rubín sa skvele hodí do kolekcie šperkov, ktorými sa chcete zdobiť na oficiálne udalosti. Zásnubný prsteň s rubínom je taktiež zaujímavá voľba. O niečo dostupnejší, ale rovnako úchvatný je známy český granát, alebo netradičný spinel. 

Po vybranom drahokame by mal nasledovať kov, ktorý ho vkusne doplní a orámuje. Osvedčenou klasikou k červeným drahokamom je žlté zlato, ale nemusíte sa báť ani bieleho zlata, platiny či striebra. 

A akú farbu outfitu by ste mali k červeným drahokamom zvoliť? Určite nič nepokazíte čiernou, bielou alebo béžovou či sivou, ktorým červené drahokamy dodajú šmrnc. Naopak si dajte pozor na veľmi jasné farby, akými sú žltá alebo oranžová. 

Šperky s červenými drahokamami bývajú často výrazné statement klenoty. Majte to na pamäti, keď ich budete kombinovať s ďalšími kúskami. Menej je niekedy viac.

Pánske šperky

Červené drahokamy si našli miesto aj u pánskych šperkov, ktoré dokážu decentne rozžiariť. Napríklad malý rubín nádherne doplní manžetové gombíky a dodá im punc luxusu. Občas ich nájdeme aj ako nenápadnú ozdobu pánskych prsteňov alebo kravatových spôn. 

Drahokamy červenej farby by teda určite mali mať svoje miesto aj vo vašej šperkovnici, podobne ako ďalšia nesmrteľná klasika – perlové náušnice. O tom ale až nabudúce.