Drvivá väčšina tých, ktorí mali možnosť zavítať do prírody a bývať v chate alebo v chalupe, je po týždni, dvoch strávených týmto spôsobom úplne ako znovu zrodená. Zabudnete na starosti všedných dní, budete si sami variť, kedy sa vám bude chcieť, vyjdete si do lesa na huby alebo len tak sa prejsť.

více v článku...

Nemusíte si chatu hneď kupovať

Pre mnohých sú teraz nehnuteľnosti nedostupné, kvôli ich cene aj náročnosti čo sa týka dosiahnutia na hypotéky. Nemusíte si však chalupu alebo chatu hneď kupovať. Môžete si nájsť chaty na prenájom napr. na webových stránkach Hauzi.sk, vybrať si lokalitu, ktorá vás láka, rezervovať termín tak, aby vám vyhovoval, čo sa dovolenky v práci týka, alebo v obľúbenej ročnej dobe, a vyraziť.

Ukážte deťom, ako sa býva na chate

Tiež ste ako malí jazdili s rodičmi na chalupu, a hoci tu svoju teraz nemáte, radi by ste deťom ukázali, ako sa dá tráviť aktívna dovolenka práve tu? Nie je nič ľahšie. Chata sa stane na týždeň alebo dlhšie vašim novým domovom. Vezmite si z domu všetko, čo máte radi a užite si čas bez civilizácie. Alebo bez takého veľkého množstva ľudí, na aké ste zvyknutí z mesta.

Ešte lepšie je, keď na chate nie je wifi a ani vy nebudete mobilné dáta používať. Dáte si zdraviu prospešný „detox“ a budete si môcť užiť chvíle presne tak, ako sme tomu boli zvyknutí skôr. Len treba myslieť na zábavu. Nezabudnite doma zbaliť stolné a kartové hry, gitaru, akordeón, fúkaciu harmoniku… Aj keď bude na chalupe alebo chate krb, budete mať o krásne večery vopred postarané.

Nezostáva, než pozrieť sa na chaty na prenájom a vybrať si takú, ktorá vám veľkostne vyhovie, budete si môcť vziať aj domáceho maznáčika, ak chcete a bude v nej všetko to, čo očakávate. Napríklad aj vírivka. Obrovskú ponuku po celom Slovensku nájdete na Hauzi.sk.