Je dôležité, aby náš domov bol priestorom, v ktorom sa cítime dobre a radi v ňom trávime čas. Ak si želáte do svojho domova priniesť trochu luxusu, no nemáte neobmedzené finančné prostriedky, tu je pár tipov, ktoré by vám mali pomôcť.

Otvorte priestor

Jedným z najlepších spôsobov, ako dosiahnuť, aby váš domov pôsobil luxusne, je vytvoriť otvorený priestor a niekedy na jeho dosiahnutie stačí jednoducho preusporiadať nábytok alebo investovať do niektorých šikovných úložných riešení.

Materiály

Nič sa nevyrovná bohatosti a okázalosti, ktorú prinášajú jemné materiály ako mramor, masívne drevo, kvalitné drevené parkety, zamat, hodváb, koža, zrkadlo a luxusné koberce. Napríklad investujte do špičkových materiálov pre kľúčové, pútavé prvky, ako je pohovka alebo akcentové kreslá alebo konferenčný stolík. Niekedy len pridanie vankúšov a iných doplnkov z jemných prírodných materiálov môže dodať miestnosti punc luxusu.

Osvetlenie

Jedným z najpozoruhodnejších prvkov v priestore sú svetlá. Pridajte do vášho domova očarujúce lustre, nástenné svietniky a stolné lampy. Vytvorenie vrstveného osvetlenia je základom každého luxusne usporiadaného priestoru. Umiestnite lustre do kuchyne, toalety a dokonca aj kúpeľne a uvidíte, ako tieto priestory premenia.


Pre domácu pohodu sa vybavte klimatizáciou.


Vrstvy

Vrstvenie predmetov, textúr a látok pomáha vytvárať luxusný pocit. Luxusný dom má vždy vrstvy. Knihy a sviečky zdobiace konferenčný stolík, koberce prikrývajúci tvrdé drevo, závesy siahajúce od podlahy až po strop, vankúše alebo príjemná prikrývka prehodená na pohovke či posteli, soklové lišty spájajúce podlahu a stenu. Detaily sú to, čo robí domov osobným a úplným.

Tapety

Či už chcete docieliť pútavú stenu alebo oživiť inak fádnu miestnosť, veľkou výhodou tapiet je, že sú dočasné a môžete ich ľahko zmeniť, keď vás omrzia.  Pri výbere tapiet voľte svetlejšie farby a jemné vzory. Neutrálna paleta odtieňov je vhodná najmä do vášho pracovného priestoru alebo do menšej miestnosti. Ostrejšie farby môžu pôsobiť rušivo alebo môžu spôsobiť, že malá miestnosť bude pôsobiť ešte menším dojmom.


V katalogu světel na nejsvetla.cz máme nové nástěnná svítidla, které jsou vhodné do moderního bytu.