Určite ste už nie raz počuli, že vlasy sú koruna krásy. Kým niektoré ženy majú bohaté, husté a dlhé vlasy, iné si musia dopomôcť kvalitnou kozmetikou a návštevou kaderníckeho salóna. Viete, čo všetko môžete doma urobiť pre svoje vlasy, aby boli naozaj krásne?

více v článku...

Starostlivosť od korienkov po končeky

Starostlivosť o vlasy by sa vždy mala začínať už pri vlasovej pokožke. Na tú veľmi často zabúdame, hoci býva často zaťažovaná stylingovými prostriedkami či inými nečistotami. Lupiny, rýchlejšie mastenie vlasov, častejšie vypadávanie vlasov alebo rozštiepené končeky môžu byť signálom toho, že s vlasovou pokožkou nie je všetko v poriadku. Požívajte preto aspoň raz týždenne peeling na vlasy a doprajte si občas príjemnú masáž na prekrvenie pokožky. K masáži sa hodia vlasové vody a toniká, ktoré pôsobia na mnohé problémy.

Oleje na vlasy ako poklad z prírody

Olej na vlasy prichádza ako superhrdina, ktorý vás zachráni a vyrieši všetky problémy. Sila prírodných olejov je obrovská, pretože dokážu hydratovať, regenerovať, zabrániť vypadávaniu vlasov a podporiť rast nových alebo ošetrujú tie poškodené a zničené. Obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálov a nenasýtených mastných kyselín a ponúka ich mnoho značiek.

Obľúbené sú prírodné oleje na vlasy Renovality, pretože sú cenovo dostupné a ich ponuka je široká. Oleje stačí naniesť pokožku hlavy alebo na vlasy a nechať pôsobiť. Vlasové zábaly môžete striedať s rôznymi práškovými zábalmi, napríklad s bezfarebnou hennou, ktorá dá vašim vlasom to, čo potrebujú.

Na kondicionér nikdy nezabúdajte

Výber správneho šampónu sa dnes môže javiť ako ťažká úloha, pretože ponuka je naozaj bohatá. Dôležité je poznať typ svojich vlasov (mastné, jemné, vlnité a kučeravé, suché) a taktiež treba vziať do úvahy, čo vás trápi. Následne už bude voľba jednoduchšia a budete pri nákupe ľahšie orientovať. Na kondicionér alebo masku na vlasy nezabúdajte po žiadnom umývaní, pretože vlasy vyživia, zjemnia a výrazne uľahčia ich rozčesávanie.

Profesionálna vlasová kozmetika Kevin Murphy splní vaše sny o bezchybných vlasoch, pretože obsahuje prírodné výťažky ako éterické oleje, rastlinné extrakty a prírodné antioxidanty. Pôvodne bola určená iba pre salóny, no dnes si môžete urobiť salón aj u vás doma a postarať sa o vlasy ako skutočný profesionál. Aké kozmetické rituály máte pre zdravú a krásnu hrivu?