Každá žena má vo svojom šatníku niekoľko kabeliek. Kabelky do práce, do kina alebo reštaurácie, na prechádzky s deťmi, na dlhé vychádzky – dámy všade potrebujú tento módny doplnok. Čím sa riadiť pri kúpe kabelky a na aké detaily je dôležité si dať pozor?

Kabelky, ktoré by mali byť v šatníku každej fashionistky

Aby sa žena cítila štýlovo, stačí si kúpiť 3 typy kabeliek:

  • klasické (použitie na prácu),
  • pohodlné (vezmite si všetko, čo potrebujete na prechádzku),
  • na večerné stretnutie(pre spoločenský outfit).

Na iné účely, ako je chodenie do posilňovne alebo cestovanie, potrebujete aj športovú tašku, batoh alebo cestovnú tašku.

Kabelku vyberáme podľa účelu určenia: klasickú alebo do práce.

Klasické kabelky

Kabelka musí zodpovedať predstave majiteľky. Ak chcete ísť do práce, potrebujete modely, ktoré jasne držia svoj tvar. Dajte prednosť kabelke z pravej kože s pevným kovaním. Je lepšie sa rozhodnúť pre miernu škálu farieb: bordová, čierna, béžová, čokoládová. Dbajte na praktickosť: hodí sa priečinok, priestor na tablet a telefón.

Pohodlné alebo na všetky príležitosti

Pri výbere kabelky, ktorá slúži na stretnutia s priateľmi, nákupy či prechádzky po meste, zvážte veľkosť. Na tieto účely sú dobrými možnosťami väčšie kabelky cez plece alebo vaky. Kabelky cez plece sa dajú ľahko nosiť na ramene vďaka svojim rúčkam. „Baggy“ modely sú priestranné, ale vďaka prítomnosti vreciek sú všetky veci vo vnútri správne usporiadané.

Spoločenské kabelky

Špeciálnym doplnkom ženského šatníka je malá spoločenská kabelka. Používajú sa do reštaurácie, na spoločenskú udalosť, do divadla. Nezabúdajte na pohodlie: počas večera budete musieť držať obálkovú kabelku v rukách. Pozrite sa bližšie na ristlet, ktorý sa nosí na zápästí, alebo zvoľte klasický typ na retiazke, dlhej rúčke. Ak obrázok naznačuje „lesk“, potom by taška nemala byť vyšívaná kamienkami alebo flitrami. Farebná schéma bude závisieť od večerných šiat. Univerzálne odtiene: biela, broskyňa, kávová alebo krémová.