Menštruácia predstavuje pre každú z nás zhruba 40 rokov špeciálnych požiadaviek na hygienu. Napriek tomu, že by sa dalo očakávať, že sa za štyri dekády stane pre nás menštruácia niečím, čo neriešime a je prirodzenou súčasťou nášho života, nie je tomu tak. Prenasleduje nás s ňou spojené nepohodlie, zdravotné problémy, ale taktiež výčitky z nášho vplyvu na životné prostredie. Vyriešte to modernou intímnou hygienou.

Dámska hygiena sa radikálne mení

Obdobie menštruácie je spojené nielen s kvalitnejšími hygienickými prostriedkami, ale aj s inovatívnym prístupom. Novými pomôckami sú napríklad látkové slipové vložky, menštruačné nohavičky, ale tiež stále obľúbenejší menštruačný kalíšok. V oboch prípadoch sa jedna o moderné vychytávky nielen pre samotné ženy, ale aj o inovácie prospievajúce životnému prostrediu.

Hlavne zdravo!

Mnohá dámska hygiena stratila dobré meno. Ukázalo sa, že je síce skvelé, keď tampóny nepretečú ani po celom dni, avšak ukázalo sa tiež, aké je to nebezpečné pre ženský organizmus, v ktorom môže dôjsť k premnožení nebezpečných baktérií a k otrave krvi s rizikom úmrtia. Tento problém riešia aniónové vložky. Tie majú schopnosť neutralizovať škodlivé ióny a predchádzajú množeniu baktérií. Vďaka tomu sa tiež znižuje zápach a predchádza sa problémom s oslabenou imunitou, zvýšenou únavou aj so stresom.

Intímna hygiena s prírodnou kozmetikou

Nezabudnite ani na zdravšiu a ekologickejšiu bio kozmetiku. Prírodná kozmetika, či už ide o intímne sprchové gély, lubrikačné gély, vlhčený toaletný papier či intímne vreckovky, sa o pokožku stará starostlivo, inovatívne a ekologicky súčasne. Prospieva našej pokožke, pretože je obvykle PH neutrálna, so zdravých prírodných ingrediencií, ktoré sú naviac menšou ekologickou záťažou pre životné prostredie.