Laminátové podlahy sú jednými z najbežnejších a najvyužívanejších druhov podláh na trhu. Oproti iným druhom, napríklad dreveným podlahám, sú ich primeraná cena, dlhá životnosť, moderný dizajn, funkčnosť a široká škála odtieňov rozhodujúcimi kritériami, ktoré človek pri výbere zohľadňuje. Hodia sa do akéhokoľvek priestoru a sú nenáročné na údržbu.

Práve správna a pravidelná údržba umožňuje, že vaša laminátová podlaha bude vyzerať aj po rokoch ako nová. Základom správnej starostlivosti sú kvalitné produkty na údržbu, zaobchádzanie a dodržiavanie odporúčaní na údržbu od výrobcu podlahových krytín.

Na to, aby ste zachovali skvelý vzhľad vašej podlahy po celé roky, vám prinášame zopár tipov, ako sa o ňu starať.

Škvŕn sa snažte zbaviť čo najskôr

Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť škvrnám, je okamžite odstrániť rozliate tekutiny. Tie môžu poškodiť laminátové podlahy, takže je dôležité minimalizovať ich vznik čo najskôr. Laminátové podlahy sú náchylné na vodu, veľmi rýchlo sa začnú vydúvať, pretože voda sa ľahko dostane do medzier a podlaha začne vlhnúť. Kvôli tomu, je dôležité dbať aj na použité množstvo vody počas umývania podlahy. Dávajte pozor, aby ste z podlahového čističa vždy odstránili všetku prebytočnú vodu.

Pozor na abrazívne čistiace prostriedky a nástroje

Materiál nástrojov, ktoré budete používať by mal byť mäkký, aby nedochádzalo k poškodeniu. Uprednostňujte výlučne mäkké štetiny, prachové mopy a vysávače s nadstavcami určenými na vysávanie podláh.

Používajte čistiace prostriedky určené na laminátové podlahy

Čistiace prostriedky na báze oleja môžu zanechať šmuhy alebo poškodiť ochranný tmel na podlahách. Používajte preto prostriedky určené výhradne na laminátové podlahy, ktoré aplikujte na mop alebo handričku z mikrovlákna, nie priamo na podlahu. Vyhýbajte sa voskom leštidlám.

Ďalší tip, ktorý zabezpečí dlhšiu životnosť vašej podlahy, je jednoznačne ochrana pred budúcim poškodením. Aby ste napríklad predišli škrabancom pri prenášaní nábytku, používajte lepiace podložky pod nohy stoličiek, sedačiek a iného druhu nábytku, ktorý máte položený na podlahe. Ak vlastníte domáceho miláčika, mali by ste mu pravidelne strihať pazúriky, pretože tie dokážu tiež veľmi jednoducho podlahu poškodiť.