Kupujete nové posteľné obliečky? Výber môžete byť náročný, najmä ak je na výber z mnohých rôznych vzorov a materiálov. 

Pri výbere nových posteľných obliečok by ste sa mali zamerať aj na ich kvalitu. Najmä ak sa ráno budíte unavení a nevrlí a pritom ste si kúpili drahú posteľ a matrac. Možno vás prekvapí, ak zistíte, že posteľné obliečky výrazne ovplyvňujú kvalitu spánku. Pre dosiahnutie dobrého spánku si musíte kúpiť dobrú posteľ, matrac, periny a posteľné obliečky. 

Nájsť preto dobré posteľné obliečky je preto dôležité pre zdravý spánok. 

více v článku...

Materiál posteľnej bielizne

Niektoré materiály majú tendendenciu „chladiť“ – toto sú najlepšie obliečky na leto. Syntetické tkaniny zachytávajú teplo, čo vás v noci môže prehrievať. To môže spôsobiť aj menej kvalitný spánok. 

Dobrou voľbou sú priedušné bavlnené posteľné obliečky, ktoré umožňujú samoreguláciu teploty, čo vedie k oveľa pokojnejšiemu spánku. 

Saténové posteľné obliečky sú mäkká. Uprednostňujú tí, čo sa často počas spánku prehrievajú. Satén je tiež ideálny materiál pre letné mesiace. 

Starostlivosť o posteľnú bielizeň

Pred prvým spánkom je dôležité posteľnú bielizeň vyprať. Odstránia sa tak nečistoty, zvyšky po ošetrení textílii. Ak ste citlivý, používajte na pranie posteľnej bielizne ekologické pracie prostriedky, ktoré neobsahujú rôzne parfumy. Posteľnú bielizeň by ste mali prať každých sedem až desať dní. Sviežo opratá posteľná bielizeň prirodzene zlepšuje spánok. 

Vyberte si nové posteľné obliečky u špecialistu na dobré spanie tiahome.sk


Bytový textil do ložnice by jste měli prát občas i na 90°C aby se zničily veškeré nečistoty a bakterie. A každé 4-6 roky koupit nové, jelikož časem se vlákna opotřebují a již neplňí správně svou funkci např. absorpce potu a správné prodyšnosti.