Starostlivosť o pleť sa odvíja od jej typu. Celkovo poznáme tri typy pleti: mastnú, suchú a normálnu. Vplyvom okolia, stravou a aj vekom sa typ pleti môže meniť. Najčastejšie sa stretávame s mastnou pleťou, ktorá môže byť dôvodom vzniku mnohých ďalších problémov.

více v článku...

Mastná pleť

Ak sa na vašej pleti objavia biele pupáčiky či červené zapálené hrčky asi začnete rozmýšľať ako sa zbaviť akné. Siahnuť môžete po množstve rozličných kozmetických prípravkoch ale základného problému vás to zbaviť nemusí. Tým problémom je mastná pleť.

Za zvýšenou tvorbou kožného mazu sú najčastejšie hormóny. Z toho dôvodu najviac mastná pleť trápi deti v období puberty. Mastná pleť vás môže potrápiť aj v staršom veku. Dôvodov môže byť niekoľko, od genetiky cez vplyv životného prostredia, nevhodné stravovanie až po zlú starostlivosť o pleť.

Starostlivosť o mastnú pleť

Základom starostlivosti o mastnú pleť je správne a dôkladné čistenie. Umyť tvár čistou vodou určite nestačí. Zbavíte sa tak len hrubých nečistôt ale nie nadbytočného kožného mazu a nečistôt, ktoré sa dostali do pórov.

Na čistenie pleti si zaobstarajte vhodnú kozmetiku určenú práve pre mastný typ. Čistiace gély alebo čistiace peny naneste na tvár, jemne ich rozotrite a zmyte čistou vodou. Pleť určite nedrhnite, zbytočne by ste ju len podráždili. Na dočistenie použite tonikum, ktoré odstráni aj tie najodolnejšie nečistoty. Až teraz môžete na pleť aplikovať krémy, séra a gély určené na špeciálnu starostlivosť o mastnú pleť.

Z množstva produktov v obchodoch je náročné vybrať si ten, ktorý naozaj zaberie. Ak siahnete po dermatokozmetike určite si vyberiete dobre. Tento typ kozmetiky bol vytvorení v spolupráci s lekármi, lekárnikmi a odborníkmi takže obsahuje naozaj účinné látky. Vyberte si jednu radu kozmetiky (napríklad dermatokozmetika Sébium), v ktorej nájdete viac typov produktov. Môžete si tak zaobstarať čistiace gély, prípravky na hĺbkové čistenie pleti, toniká, krémy či peelingy z jednej rady s vysoko účinnými zložkami.