Na osvieženie interiéru nie je potrebné vykonávať opravy v miestnosti – stačí pridať nové detaily a nahradiť to, čo už stratilo svoj význam. Takýmto predmetom môžu byť závesy: je to prvok dekorácie, ktorý vytvára pohodlie v miestnosti a chráni pred slnkom.

Hlavnou úlohou moderných záclon je neprepúšťať svetlo a harmonicky dopĺňať dizajn. Závesy v klasickom štýle sú vhodné do každého interiéru, doplnky so vzormi – do detskej izby a kuchyne.

Moderné závesy sú vyrobené z rôznych materiálov: žakár, hodváb, ľan atď. Obliečky sa vyberajú do detských izieb, pretože sú šetrné k životnému prostrediu a nespôsobujú alergické reakcie. Ide o odolný, na dotyk príjemný materiál, ktorý dobre znáša čistenie a pranie.

Žakárové závesy zapôsobia jasnými vzormi. Vďaka špeciálnemu spôsobu výroby materiál neprepúšťa svetlo a umožňuje vytvárať záclony s jasnými obrázkami alebo monochromatické v klasickom štýle.

Hodvábne závesy sú zosobnením sofistikovanosti a oslavy! Tento doplnok sa hodí do obývačky, predsiene a poteší oko majiteľa každý deň!

Pre kreatívnych ľudí, ktorí milujú všetko svetlé, sú fotografické závesy najlepšie. Obraz je vybraný pre dizajn miestnosti a zdá sa, že ožíva na stene. Je vhodné, keď vzor na záclonách zopakuje dizajn iných interiérových predmetov: takže dizajn bude vyzerať úplne.

Rôzne možnosti vám umožňujú vybrať si závesy pre obytné a komerčné priestory. Pri výbere by ste mali brať do úvahy, kde presne budú závesy umiestnené – umožní to jednoduchú starostlivosť o ne a zvýši odolnosť a životnosť materiálu.

Pre spálňu by ste si mali vybrať závesy v neutrálnych tónoch, ktoré budú mať upokojujúci účinok na emocionálny stav. Závesy do kuchyne by mali byť praktické. Vyberte si ľahké, priesvitné materiály, ktoré sa ľahko udržiavajú. Pre obývaciu izbu najlepšia možnosť – obyčajné závesy z drahých materiálov. Závesy do škôlky by mali byť vyrobené z prírodných materiálov, ktoré zachytávajú minimum prachu. V kúpeľni je lepšie vybrať látku, ktorá neabsorbuje vlhkosť. Závesy v modernom štýle budú vhodné pre kanceláriu alebo kanceláriu, čo zdôrazní postavenie majiteľa. Na chodbe je lepšie vybrať tenké závesy, ktoré prepustia svetlo. Prinesú pocit ľahkosti a pohodlia.

Moderné závesy nie sú len ozdobou okien, ale aj praktickým riešením, ktoré ochráni pred slnečným žiarením a zvedavými pohľadmi. Zmenia izbu na útulný domov.