Vianoce sa nezadržateľne blížia a s nimi aj horúčkovité prípravy: výzdoba domu, varenie, nakupovanie darčekov a… výber sviatočných outfitov. Napovedáme, aké štylizácie budú tento rok fungovať najlepšie!

více v článku...

Vianočné štylizácie 2022

Ako každý rok, aj v aktuálnej sezóne môžeme sledovať niekoľko trendov, ktoré budú počas sviatkov kraľovať. Bez prekvapení, veľmi obľúbené sú farebné varianty všeobecne spojené s Vianocami, teda fľaškovozelená, bordová, námornícka modrá či zlatá. Práve tieto farebné varianty sa najčastejšie vyskytujú vo vianočných štylizáciách, hoci nájdete aj klasickú čiernu či sivú. Čo by ste si mali obliecť počas blížiacich sa sviatkov, aby ste vyzerali módne a zároveň pohodlne?

Slávnostne, zábavne

Ak je otázka elegantného vzhľadu druhoradá, môžeme staviť na zábavnú štylizáciu, zohľadňujúcu vianočné motívy. Oversize sveter so sobom a jednoduché nohavice či legíny, alebo šaty s vianočným škandinávskym motívom – to sú riešenia, ktoré sa počas sviatkov určite osvedčia. Je to však skvelá voľba na Vianoce doma – ak sa chystáme navštíviť širšiu rodinu alebo len preferujeme niečo elegantnejšie, ďalšie propozície budú určite hitom.

Elegantne a noblesne

Zaujímavým riešením, pokiaľ ide o vianočné štylizácie, môžu byť mierne neštandardné možnosti. Tylová, fľaškovozelená midi sukňa v kombinácii s oversized svetrom a vysoké dámske čižmy vytvorí zaujímavú štylizáciu pre ženy. Muž sa zasa môže rozhodnúť pre oblekové nohavice s hrubým károvaným vzorom a klasickú bielu košeľu alebo o niečo menej typické riešenie – napríklad bordová či tmavozelená košeľa je pre muža skvelou voľbou. Aby sme tomu celému dodali zaujímavý charakter, môžeme sa rozhodnúť dať na vrch pánsky sveter bez rukávov v odtieni podobnom farbe nohavíc.

Zostava pre neho a pre ňu

Kto povedal, že obleky sú len pre mužov? Absolútne nič nestojí v ceste tomu, aby si muž vzal tradičnú verziu obleku a žena – variant vytvorený s ohľadom na dámy. Tento typ kombinácie určite dodá eleganciu a zároveň bude konzistentný!

Klasicky, univerzálne

Ľudia, ktorí oceňujú štandardné riešenia, budú určite radi, že túto sezónu budú v cene aj klasické možnosti. Malé čierne šaty so slávnostným červeným opaskom alebo šperky v podobnom odtieni a pánsky čierny oblek s bielou košeľou budú skvelou voľbou na sviatky! Pre spestrenie štylizácií ich môžeme doplniť napríklad vianočnými akcentmi: vtipnou kravatou so sobmi alebo opaskom s vianočným motívom. Len nezabudnite, aby ste to neprehnali – takto bude celok elegantný a štýlový.

Nami popísané štylizácie budú určite skvelou voľbou na sviatočné obdobie. No nemali by ste zabúdať, že sviatky nie sú len príležitosťou na výber elegantného outfitu, ale aj – a možno predovšetkým – príležitosťou tráviť čas s najbližšími. Keď sa hráme s módou, nezabúdajme na ňu!