Terárium ktorá sa postaví zo stavebnice Aluhobby, patrí k najkrajším. Len sa dá dohromady niekoľko hliníkových profilov a ďalšie součátky a je terárium na svete. Lenže mnohé terária po postavení bývajú prázdna. Buď teráriové zvieratko umrie, alebo človek skrátka ešte nevie, čo do terária zakomponuje. Preto sa pozrime sa na zoznam tých najatraktívnejších terárijných zvieratiek, ktorá doma chovatelia chovajú. Možno vám aspoň jedno z nich tiež učaruje natoľko, že si ho do svojho terária zaobstaráte taktiež.

více v článku...

korytnačka písmenková ozdobná

Mnohí ľudia si myslia, že do terárií patrí len hady alebo jašterice, prípadne pavúky. Lenže k veľmi často chovaným terárijným zvieratám patrí predovšetkým korytnačky, a to korytnačky nádherné. Aj keď sa jedná o obojživelné zviera, ktoré bolo do Európy zavlečené zo Spojených štátov, v domácnostiach korytnačky chováme zásadne v teráriách. Keďže sa jedná o všežravca, zavďačíme sa im prakticky s čímkoľvek. Je to zároveň aktívny plavec, na druhú stranu neobratný lezec.

pytón Kráľovská

Ako už bolo spomenuté, aj hady sú hojne chované v teráriách. Ak sa pre hada rozhodnete, pravdepodobne vám učaruje pytón kráľovský, ktorú môžete stretnúť aj vo voľnej prírode, a to konkrétne v južnej Afrike. Nejde o agresívneho hada, práve naopak. Je skôr veľmi pokojná a vhodná aj pre začiatočníka.

leguán zelený

Z jašterov je možné vypichnúť predovšetkým leguána zeleného, ktorý je asi najznámejším z čeľade leguánovitých. Ide o zviera, ktoré sa chová väčšinou v pároch alebo v skupinách. K svojmu spokojnému životu potrebuje len silné konáre a bazénik, keďže rád šplhá a tiež miluje vodu.

Chameleon jemenský

K veľmi zaujímavým tvorom, ktoré sa správajú bežne v domácnostiach, patrí tiež chameleón jemenský, ktorý je známy tým, že farebne splynie so svojim okolím. Jedná sa však o velice náročného živočícha, ktorého nie je dobré dostať do stresu, pretože na ten často umiera.


Některá terarijní zvířátka jsou náročné na údržbu a je vhodné si k tomu nastastudovat co nejvíce instrukcí např. na domacizoo.cz