Máte dilemu, či do svojho interiéru vybrať záclony alebo žalúzie? Rozhodne ide o pomerne náročnú otázku, na ktorú je odpovedať pomerne náročné. Predsa len, každý má iný vkus a názor na tieto celkom dva odlišné prvky. My sme si pre vás pripravili stručný zoznam výhod a nevýhod, aby ste v tom mali jasno!

V prvom rade je dôležité povedať, že záleží najmä na tom, čo sa vám viac páči, aké máte preferencie a možnosti. Závesy a záclony sú napríklad preferované práve v starších domácnostiach, no po rokoch sa opäť čoraz viac vracajú do módy. Žalúzie patria tiež medzi obľúbený prvok do domácnosti, ktorý prináša isté benefity.

více v článku...

Záclony a ich benefity

Dá sa povedať, že záclony predstavujú akúsi klasiku. Častokrát sa spájajú s návštevou starých rodičov, ktorým takýto prvok v domácnosti nikdy nechýbal. Záclony však pôsobia veľmi esteticky, útulne a komforte. Keď si ich dáte do domácnosti, určite tým nič nepokazíte. Na výber máte hneď niekoľko možností, motívov a farebných prevedení. Na svoje si tak príde určite každý. Ich výhodou je aj rýchla údržba. Ak sa vám záclony zašpinia, jednoduchým spôsobom ich môžete oprať a vymeniť za nové.

Žalúzie majú svoje čaro

Keď sa niekoho opýtate otázku, či je za záclony alebo žalúzie?, množstvo ľudí volí práve druhú možnosť. Žalúzie sú totiž moderným prvkom a hodia sa aj do inovatívnych domácností. Vybrať si môžete z rôznych druhov. Môže ísť totiž o horizontálne alebo vertikálne žalúzie. Každý druh má svoje výhody a je len na vás, ktorý si vyberiete. Pri rozhodovaní berte vždy do úvahy dizajn a funkcie žalúzií.

Údržba žalúzií je síce o niečo náročnejšia, no nejde o nič strašné. Postačí vám len navlhčená handrička, ktorou je potrebné očistiť jednotlivé žalúzie, keď sa zaprášia. Okrem iného, žalúzie majú veľký benefit oproti záclonám, a to taký, že dokážu ochrániť interiér pred vysokými teplotami z vonku.