Krásne vlasy si žiadajú trpezlivosť a starostlivosť. Mali ste niekedy na vlasoch turban? Pamätáte si z čias svojho detstva, že vaša babička alebo prababička turban na vlasy používala, ale vám to prišlo doteraz ako zbytočné? Babičky aj prababičky mali veľa vychytávok, a toto bola jedna z nich.

Turban pomáhal udržať vlasy v teple, pomáhal vstrebávaniu živín z olejov a masiek na vlasy, tiež chránil vankúš, pomáhal vlasy osušiť, tiež zabezpečoval vlasy, než sa žena nalíčila. Pokiaľ máte rady vlny, kučery, pomáha aj pri technike úpravy vlasov PLOPPING. Turban je šikovný a veľmi nápomocný v starostlivosti o vlasy. Čo ďalšie by ste mali používať? Len kondicionér nestačí Väčšina z nás sa snaží vybrať vlasom vyhovujúce šampón podľa typu vlasov a ich stavu. Raz za týždeň, aj častejšie, môžeme použiť kondicionér, ktorý pomôže vlasy vyživiť, hydratovať, dodať im vitamíny, zaceliť ich… Ešte lepšie je sérum na vlasy. Síce vás bude stáť o niečo viac, ale vlasy sa vám odvďačia svojou krásou a rapídnym zlepšením stavu. Kozmetičky odporúčajú napr. ANWEN Happy Ends ochranné sérum na končeky vlasov. 20 ml séra vám vystačí na mesiace (podľa dĺžky vlasov) a končeky vás už nebudú desiť.

„Čo ešte môžete urobiť pre svoje vlasy?“

Stavte aj na príslušenstvo pre starostlivosť o vlasy, ako napríklad uterák na vlasy z mikrovlákna, čiapku na vlasy z mikrovlákna, Anwen Hiarbrush – drevená kefa na vlasy. Pozor na horúci vzduch a žehličky Našim vlasom neprospieva, ak ich vystavujeme teplotným šokom. V zime by sme mali nosiť čiapku, predovšetkým vo vysokých mrazoch. Naopak nadmerným teplotám ich vystavujeme sami a dobrovoľne pri fénovaní, kulmovaní, žehlení vlasov. Vlasy týmto veľmi trpia, vysušujú sa, stávajú sa krehké, lámu sa, štiepia… V zime aj v lete by sme mali voliť špeciálne prípravky podľa vplyvu počasia. Vyskúšajte značku Anwen a uvidíte, že aj vaše vlasy budú zase pekné a zdravé. Vynaložené peniaze sa vám vrátia vašim novým, krásnym vzhľadom vďaka bohatej hrive.