S prichádzajúcim letom začína naša pokožka pociťovať zmeny. S nadmerným teplom a vlhkosťou počas celého dňa začína naša pokožka kričať po ochrane. Môžu sa vyskytnúť nepríjemné vyrážky, spáleniny a akné.  Preto je nevyhnutné, aby ste zdokonalili svoju dennú rutinu starostlivosti o pleť.

Používajte prírodné produkty

Je to jednoduché. To, čo nanesiete na pokožku, absorbuje vaše telo a nakoniec aj vaše bunky. Aj keď každý deň bojujeme s toľkými toxínmi v jedle, vode a životnom prostredí, určite si nemusíme natierať pokožku viacerými z nich. Niektoré z týchto jedovatých zložiek môžu spôsobiť nielen začervenanie, podráždenie a alergické reakcie, ale aj narušenie endokrinného systému (hormonálna nerovnováha), zlyhanie orgánov, poškodenie nervového systému a dokonca rakovinu. Ak nám záleží na tom, čo dávame do svojho tela, je tiež dôležité starať sa o to, čo dávame na svoje telo. Preto je vhodné obmedziť alebo úplne vylúčiť syntetické zložky. Začnite používať 100% prírodné produkty starostlivosti o pleť.

Urobte si píling

Exfoliácia je pre vašu pokožku veľmi dôležitá. Aj v lete. Nielenže dodáva pokožke hladký a žiarivý nádych, ale odstraňuje odumreté kožné bunky a toxíny, ktoré sa nahromadili, takže vaša pokožka vyzerá matne, pričom je šupinatá a suchá.

Chráňte svoju pokožku opaľovacím  krémom

Nadmerné vystavovanie sa slnku je hlavnou príčinou vrások, ale to neznamená, že si nemôžete užívať príjemné chvíle strávené vonku. Kedykoľvek sa chystáte vystaviť svoju pleť slnečným lúčom, mali by ste mať vždy na sebe kvalitný opaľovací krém, aby ste boli chránení pred príliš veľkým množstvom slnečných lúčov a rakovinou kože. Opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom nanášajte najmä na citlivé oblasti pokožky, ktoré sú silne zasiahnuté slnečnými lúčmi, ako je tvár, hrudník a ramená.

Zdravá životospráva

Večierky a grilovačky sú klasické letné stálice, no pamätajte, že alkohol a sladké nápoje vás dehydrujú. Vyprážané jedlá sú plné mastnoty, čo je zlá správa pre vašu pokožku.

Našťastie je leto tiež obdobím, keď väčšina ovocia a zeleniny dosiahne vrchol zrelosti a chuti. Okrem ich úžasnej chuti tiež pôsobia blahodárne na vašu pokožku.  Nahradením nezdravého občerstvenia ovocím, ako je bobuľové ovocie, melóny či zeleninou, ako sú uhorky a paprika, dodá vašej pokožke základné vitamíny a nádhernú žiaru.