Radi experimentujete s kávou? Potom by ste mali skúsiť vaše plnoautomatické kávovary využiť na prípravu zelenej kávy. Toto sú jej blahodárne účinky.

Portfólio bežných kuchynských spotrebičov, ktoré nájdete v kuchyniach nejednej domácnosti sa neustále rozrastá. Napríklad bežnou súčasťou interiéru kuchyne sa stali kávovary. A vďaka nim si viete aj v pohodlí vášho domova pripraviť dokonalú šálku kávy napríklad aj s nadýchanou mliečnou penou a nezameniteľou arómou.

Plnoautomatické kávovary alebo pákové kávovary, ktoré sú bežne dostupné pre domácnosti, sú skvelým spôsobom ako si pripraviť kávu ako z kaviarne aj vo vašej domácnosti. Moderné kávovary sú určené aj pre tých najnáročnejších kávičkárov. Je dôležité si však vybrať správnu značku a výrobcu kávovaru, aby ste sa z lahodnej chuti kávového moku naozaj tešili.

Kávovary De’Longhi sú skvelou voľbou. De’Longhi sa výrobe kávovarov venujú už dlhé roky, a tak dokázali vychytať všetky chybičky a vyrobiť naozaj kvalitný kuchynský spotrebič. Plnoautomatické kávovary sú určené pre tých, ktorí si radi vychutnajú skvelú a lahodnú šálku kávy, no zároveň s jej prípravou nemajú žiadne starosti. Pákové kávovary sú zase pre tých, ktorí si proces prípravy kávy vychutnávajú a majú ho radi pod dohľadom.

A pokiaľ patríte medzi tých kávičkárov, ktorí radi experimentujú a radi skúšajú nové odrody kávy či stupne praženia, vám odporúčame vyskúšať zelenú kávu. Zelená káva má totižto blahodárne účinky na ľudský organizmus.

více v článku...

Čo je to zelená káva?

Zelená káva je v podstate klasická káva alebo teda kávové zrná, ktoré neprešli pražením. Tým pádom, že sa zrno neupražilo, vzniká nový produkt s inými vlastnosťami ako má klasická pražená káva. Obsahuje rôzne minerály, vitamíny, kyseliny a antioxidanty. A má naozaj priaznivé účinky na ľudský organizmus.

Priaznivé účinky zelenej kávy

Všeobecne o káve platí, že má priaznivé účinky na organizmus a to vďaka antioxidantom, ktoré obsahuje. Samozrejme, netreba to s ňou preháňať, pretože veľký prísun kofeínu vám môže spôsobiť nespavosť. Zelená káva má naviac ešte aj množstvo vitamínov a minerálov, vďaka čomu naozaj pozitívne vplýva na zdravie človeka. Toto sú výhody pitia zelenej kávy.

Spomalenie procesu starnutia

Veľké množstvo antioxidantov, ktoré zelená káva obsahuje pomáhajú váš organizmus zbaviť nežiadúcich toxínov. Toxíny v tele spôsobujú starnutie a tak vďaka pitiu zelenej kávy toto starnutie oddialite.

Vaša pokožka bude hľadšia, na pohľad mladšia a bude pôsobiť sviežim dojmom. Naviac toxíny vedia pokožku vysušovať, takže vďaka antioxidantom v zelenej káve bude vaša pokožka hydratovanejšia a na pohľad pevná a zdravá.

Zlepšuje imunitný systém

Pravidelné pitie kávy podporuje imunitný systém, môže za to veľké množstvo antioxidantov, vitamínov a minerálov, ktoré táto káva obsahuje.

Vďaka pravidelnej konzumácii zelenej kávy môžete predísť nádorovým ochorenia, slúži aj ako prevencia aterosklerózy, cukrovky typu II. Okrem týchto závažných chorôb je pitie zelenej kávy dobrý spôsob ako predísť bežným ochoreniam ako nádcha či chrípka.

Kvalitné nechty aj vlasy

Zelená káva obsahuje dôležité ingrediencie, ktoré prospievajú nielen vášmu zdraviu ale aj kráse. Je bohatým zdrojom vitamínov E a C, železa, vápnika a selénu, ktoré napomáhajú ku krásnym a zdravým vlasom a nechtom.

Okrem vyššie spomenutých vlastností má zelená káva priaznivé účinky aj pri chudnutí, pri cukrovke a rôznych protizápalových ochoreniach. Taktiež slúži ako skvelý detoxikant organizmu a chráni vašu pečeň.

Zelenú kávu kúpite v rôznych formách, klasické zelené kávové zrná jednoducho použijete vo vašom pákovom či plnoautomatickom kávovare presne tak ako by ste si pripravovali klasickú praženú kávu.