Dovolenka patrí k najkrajším obdobiam roka. Konečne máme príležitosť oddýchnuť si od každodenného zhonu, zabudnúť na všetky starosti bežného života, stráviť čas s najbližšími a načerpať pozitívnu energiu do ďalších týždňov.

Plánovanie dovolenky je pre väčšinu z nás príjemnou záležitosťou. Patrí k tomu výber dovolenkovej destinácie, balenie batožiny, zabezpečenie leteniek či príprava auta na dlhú trasu. Samozrejmosťou by malo byť aj cestovné poistenie. To aj vtedy, keď ide len o niekoľko dní strávených v susednom štáte.

více v článku...

Tipy, ako spoznať výhodné cestovné poistenie

Vybrať si cestovné poistenie, ktoré spĺňa očakávania a preferencie, nemusí byť vždy najjednoduchšie. Tiež platí, že cena poistného by nemala byť rozhodujúcim kritériom. Čo vám napovie, že cestovné poistenie sa oplatí uzatvoriť?

Neobmedzené krytie v poistení liečebných nákladov

Poistenie liečebných nákladov sa odlišuje v závislosti od konkrétnej poisťovne a typu poistenia, respektívne poistného balíčka. Môžete sa stretnúť, napríklad s krytím liečebných nákladov na úraz alebo akútne ochorenie do výšky 120 000 eur, ale aj 20 000 000 eur či s neobmedzeným krytím.

Ak nechcete nechať nič na náhodu, vyberajte si neobmedzené krytie liečebných nákladov a to najmä vtedy, keď sa chystáte do exotických destinácií.

Voľba poistenia a pripoistenia podľa vlastných preferencií

Cestovné poistenie online v poisťovni Union vám umožní zvoliť si krátkodobé cestovné poistenie priamo na mieru. To znamená, že si ho vyskladáte podľa seba. Čo to znamená?

Máte na výber z viacerých hlavných poistení. Základný balík tvorí poistenie liečebných nákladov v neobmedzenej výške a asistenčných služieb v zahraničí. Avšak v ponuke sú aj možnosti poistiť si liečbu pandemického a epidemického ochorenia, cestovných dokladov, batožiny, zodpovednosti za škodu a úrazu.

Paleta doplnkového poistenia je takisto pestrá. Môžete si poistiť náklady na technickú pomoc pri záchrannej akcii, nečakaný pobyt v nemocnici, asistenčné služby pre motorové vozidlo, bicykle a kolobežky, elektronické zariadenia, opustenú domácnosť či domáceho miláčika.

Možnosť uzatvoriť poistenie online alebo prostredníctvom sms

Cestovné poistenie v dobrej poisťovni by malo byť dostupné aj ako online poistenie. Teda nemusíte nikam chodiť. Stačí sa pripojiť na internet, načítať si aplikáciu vybranej poisťovne a v priebehu niekoľkých minút máte cestovné poistenie uzatvorené.

Ak sa stane, že nemáte prístup k internetu, alebo nepatríte k jeho fanúšikom, dobrá poisťovňa vždy myslí aj na vás a ponúka príležitosť uzavrieť cestovné poistenie formou sms. Spravidla stačí zadať meno, priezvisko, rodné číslo, začiatok a koniec poistenia a, samozrejme, typ poistenia, nakoľko k dispozícii je viacero poistných balíčkov.

Poskytovanie zliav

Cena poistného by nemala byť rozhodujúcim kritériom pre výber poistenia, avšak je dôležitá, napríklad vtedy, keď cestujete na dovolenku na dlhší čas s viacerými členmi rodiny.

Poisťovňa Union poskytuje v tomto smere viaceré zľavy. Napríklad poistenci zdravotnej poisťovne Union dostanú zľavu 30 percent. To platí aj pre tých, ktorí podali prihlášku. Dostupné sú aj ďalšie zľavy pre držiteľov karty ISIC či EURO26.

Referencie známych a ľudí na internete

Zrejme neexistuje poisťovňa, ktorá by mala iba pozitívne recenzie na internete. Avšak pred uzatvorením cestovného poistenia je vždy vhodné popýtať sa na skúsenosti známych, alebo si pozrieť fóra so skúsenosťami klientov.

Týmto spôsobom sa môžete utvrdiť vo svojom výbere, alebo ho, naopak, prehodnotiť. Užitočné môžu byť aj informácie, ktoré ponúkajú portály zamerané na porovnávanie cestovného poistenia nielen z hľadiska ceny, ale aj krytia niektorých rizík.