Kŕčové žily má každý z nás, no niektorí ľudia ich majú v horšom stave, ktorý je potrebný riešiť. Vo všeobecnosti platí, že kŕčové žily vznikajú hneď z niekoľkých dôvodov. Ak sa vyskytnú aj u vás, neváhajte to konzultovať s odborníkom a špecialistom, ktorý sa zaoberá kŕčovými žilami. Ako im je však možné predísť? Toto sú naše overené a zaručené tipy!

Dôvodov, prečo vznikajú kŕčové žily je hneď niekoľko. Môže ísť napríklad o nezdravý životný štýl, sedavé zamestnanie či nesprávna životospráva. Dôvodom môžu byť aj pridružené ochorenia, prípadne iné zdravotné komplikácie. Ak na sebe spozorujete kŕčové žily, mali by ste to čím skôr riešiť. Nielenže ide o neestetický problém, ale tiež zdravotný. Postihnúť vás totiž môže aj bolesť kŕčových žíl, ktorá je vo väčšine prípadov veľmi nepríjemná. Spúšťa sa najmä počas noci, po zobudení, prípadne v situácii, kedy sa dlhšie nehýbete a naraz sa postavíte.

více v článku...

Pite dostatok vody

Voda je základom k tomu, aby ste boli zdraví a aby všetko vo vašom tele fungovalo presne tak, ako má. Preto by ste mali denne vypiť dostatok vody. Približne 2 – 3 litre čistej a nesladenej vody. Samozrejme, vhodnou alternatívou sú aj bylinkové či zelené čaje. Určite však pite dostatok vody, nenapite sa len vtedy, keď ste smädní. Dostatok vody vo vašom tele je totiž výbornou prevenciou vzniku kŕčových žíl, čo rozhodne sami oceníte.

Dostatočne sa hýbte

Ako prevencia kŕčových žíl je výborná aj fyzická aktivita. Hýbať by ste sa mali každý deň, v dostatočnom množstve. Preto neváhajte a nájdite si aktivitu, ktorá vás bude baviť a napĺňať. Neváhajte sa denne aspoň prejsť do prírody. Naberiete nové sily a prekrvíte tak aj svoje cievy. Vďaka tomu môžete predísť aj vzniku kŕčových žíl. Určite tento problém nepodceňujte. Ak sa budete dostatočne hýbať, zbavíte sa iných pridružených ochorení.