Dodať svojej domácnosti život je možné najmä vďaka štýlovým doplnkom, ktoré môžu ozdobiť akúkoľvek miestnosť, na akú si len spomeniete. Neznamená to, že musíte minúť tisíce korún za obrazy, sochy či iné umelecké diela, ba naopak. Oživiť domácnosť môžete aj lacno, a to premyslenou voľbou doplnkov alebo vlastnou výrobou, ako na to?

více v článku...

Najprv nazbierajte inšpiráciu na výzdobu domácnosti

Na internete, v tematických časopisoch, ale aj priamo v zľavových prospektoch možno nájsť inšpiráciu, ako by vaša domácnosť mohla vyzerať. Akonáhle získate ucelenú predstavu o vysnívanom vzhľade domácnosti, bude oveľa jednoduchšie ušetriť, pretože budete môcť porovnať ponuky uvedené v zľavových letákoch, ako je Hornbach leták, u ktorého je možné zakúpiť produkty ako na kamenných predajniach, tak sa ponúka možnosť využitia e-shopu. Nejedná sa však iba o Hornbach leták, ktorý je výbornou kombináciou potrebnej inšpirácie aj prijateľných cien, medzi ďalšie aktuálne akčné letáky, ktoré sa sústredia na vybavenie domácnosti, patrí napríklad OBI, Mountfield, ale aj Pepco. Záleží, či sa rozhliadate po nábytku alebo naopak po menšej dekorácii. Najviac domácnosť samozrejme oživí či zútulní väčšie plochy, ak chcete tak prezentovať domácnosť svojim návštevám, zamerajte sa prvýkrát napríklad na dekor pohovky, zvolený prehoz alebo na výber kobercov.

Využite aktuálne akčné letáky

Ako už bolo naznačené, zľavové prospekty sú skvelým zdrojom ako informácií o práve prebiehajúcich akčných ponukách, tak inšpirácie. Ak si dekorácie nechcete vyrábať sami, ale preferujete ich zakúpenie, potom sú aktuálne akčné letáky výborným riešením, ako si zaobstarať vkusné, avšak cenovo priaznivé doplnky, nech už sa jedná o čokoľvek. Zľavové ponuky nemusíte hľadať iba v hobbymarketoch, ako je napríklad zvýšený Hornbach. Veľa dekorácií totiž môžete za akčné ceny zaobstarať aj v supermarketoch. Dôkazom toho je leták JIS, v ktorom sa okrem zliav na potraviny príležitostne nachádzajú aj akčné ponuky na vianočné ozdoby či iný sezónny tovar. Prístup k ďalším zľavovým akciám, nielen k tým uvedeným akčným letákoch, sprostredkovávajú vernostné programy, ktoré ponúkajú takmer všetky spoločnosti, či už sa jedná o hobby markety alebo napríklad supermarkety.

Vyrobte si doplnky sami

Ak vo svojej domácnosti chcete mať niečo osobité, vrhnite sa do výroby doplnkov sami. Skvelú možnosť predstavujú ručne robené prikrývky či prikrývky, ktorými môžete ozdobiť ako pohovku, tak posteľ. Aj v tomto prípade sa oplatí využiť akčné ponuky, ktoré sú k nájdeniu v letáku JIS, v Hornbachu alebo napríklad v Pepcu. Zakúpte si potrebné produkty, z ktorých následne dáte dohromady ojedinelý kúsok, ktorý bude nielen originálny, ale mnohokrát aj oveľa lacnejší. O niečo ľahšie, než je výroba vlastného prikrývky alebo deky, je ozdobenie kvetináča, zhotovenie keramickej sošky alebo vymaľovanie. Steny sa dajú ozdobiť ako bežnými jednofarebnými nátermi, tak aj dekorovanými vzormi. Najmä v detskej izbe sa jedná o super voľbu. Opäť odporúčame inšpiráciu načerpať v rôznych internetových článkoch, v kutilských knihách alebo práve v akčných letákoch.