Eseročka alebo s.r.o alebo spoločnosť s ručením obmedzeným je spôsobom podnikania, ktorý sa uplatňuje najčastejšie spolu so živnosťou. Pri využívaní tohto spôsobu podnikania je dôležité splniť všetky platné legálne úkony, aby ste mohli prevádzkovať podnikanie v súlade so slovenskou legislatívou. Založeniu s.r.o totiž predchádza množstvo úkonov, papierovačiek a prihlasovačiek. Aké sú výhody a nevýhody tohto druhu podnikania?

Výhody a nevýhody

Výhody eseročky sú napríklad v tom, že pri neúspechu vášho biznisu nemusíte ručiť vlastným majetkom. Medzi povinné platby patria odvody do zdravotnej poisťovne. Založenie s.r.o sa dá realizovať aj elektronicky, dokonca takto môžete aj ušetriť. Elektronická žiadosť o živnostenské oprávnenie je totiž touto cestou omnoho lacnejšia. Pokiaľ chcete môžete si na založenie eseročky zvoliť aj rôzne spoločnosti na založenie s.r.o, ktoré rýchlo a efektívne vytvoria spoločnosť s ručením obmedzeným podľa vašich predstáv.

Medzi nevýhody patrí, že celý proces zakladania s.r.o je podstatne náročný, či už časovo, ale aj v rámci množstva a intenzity úkonov. Rovnako medzi nevýhody patrí aj úhrada minimálnej dane, ktorá nezohľadňuje vaše ziskové, či stratové podnikanie. Spoločnosť s ručením obmedzeným je skvelou variantou pre vedenie biznisu, no je potrebné vedieť ako ju založiť a vieš k zdarnému výsledku.

Efektivita eseročky

Ak chcete zlepšiť efektivitu vašej eseročky, dôležité je predovšetkým pracovať na reklamnej stratégii. Nové spoločnosti o sebe musia dať predovšetkým vedieť. Musíte vedieť odprezentovať váš nápad, ktorý vás viedol k založeniu spoločnosti. Rovnako je podstatné pracovať na vašej zamestnaneckej línii, najmä teda predstaviť vašim zamestnancom hodnoty vašej spoločnosti a tiež spôsob akým chcete aby pracovali na dosiahnutie požadovaného priaznivého stavu.

Pre dosiahnutie efektivity je potrebné pracovať vo vnútornej aj vonkajšej štruktúre spoločnosti. Samotné založenie nie je také náročné ako vybudovať spoločnosť so striktnými hodnotami, zavedenou technickou štruktúrou a množstvom potrebných náležitostí. Na pomoc si môžete privolať aj mnohé elektronické a technické služby, ktoré vám pomôžu s organizáciu a vedením spoločnosti. Veľa šťastia pri vytváraní vášho nového úspešného biznisu!