Na deň matiek nikdy nemôžeme zabudnúť na jednu z najdôležitejších osôb v našom živote. A vôbec nezáleží, či sa ju rozhodneme obdarovať väčším či malým darčekom, dôležité je spomenúť si. Ak však chcete svojej mame vyčarovať úsmev na tvári aj milým a potešujúcim darčekom, máme pre vás pár tipov, ako na to…

více v článku...

Klasika

Je náročné niečo vymyslieť pre tú vašu mamičku alebo si skrátka rada pomaškrtí na sladkom? S takou klasikou, ako je bomboniéra či čokoláda, nič nepokazíte. Vyberte tú jej najobľúbenejšiu. Pre väčší efekt odporúčame tento darček doplniť ešte nejakým pekným kvetom.

Rodinné tričká i fotky pre celú rodinu

Rodinné tričká pre celú rodinu sú milým a vtipným darčekom, ktorým môžete obdarúvať každého člena rodiny. A práve mama môže byť tou, ktorá si to bude vážiť najviac.

Nezabudnite si presne zistiť veľkosť tričiek členov rodiny a overiť si aj veľkosti prepočtom na centimetre, ktorý by mal byť dostupný na každom serióznom e-shope s oblečením.

Rodinné tričká sú totiž ideálne na rodinné fotografovanie. A určite nechcete, aby niektorí členovia vašej rodiny mali na fotkách príliš obtiahnuté či naopak široké tričká. Fotky z fotografovania si môžete zarámovať, čo je hneď dokonalý tip na ďalší darček.

Drogéria

Ako vhodný darček môže poslúžiť aj jej obľúbená drogéria. Môžete svojej mamine zaobstarať jej obľúbenú voňavku, krém, dekoratívnu kozmetiku či rôznorodý balíček drogérie.

Vlastnoručne vyrobený darček

Ak máte radi ručné práce a viete pekne kresliť, vyšívať, piecť alebo nejakú inú domácu prácu, tak tu svoje skúsenosti a talent skutočne využijete. Mamine môžete podarovať zarámovanú prekreslenú fotografiu, napečený koláč či vyšitý obraz. Fantázii sa medze nekladú. Určite nájdete niečo, čo ju poteší, a čo jej môžete vyrobiť vy sami.

Prívesok s fotografiou

Prívesok s fotografiou je milý darček, ktorý môžete podarovať vašej mame. Do prívesku môžete vybrať milú alebo vtipnú spoločnú fotografiu. Vaša mama sa určite tomuto darčeku poteší. A vždy, keď sa naň pozrie, tak si na vás spomenie.

Antistresová hračka

Hovorí vám, že jej “leziete na nervy” a má zmysel pre humor? Ak áno, zaobstarajte jej antistresovú hračku. Stres je navyše chorobou tejto doby a ak má náročnú prácu, možno to naozaj ocení. Antistresová loptička či iný najrôznejší predmet na stláčanie proti stresu možno skutočne využije.

Originálna mikina

Dámska mikina s milou potlačou je jedným z vhodných darčekov na deň matiek. S milou tematikou mikiny nič nepokazíte.  Môžete si vybrať z rôznych návrhov potlače alebo si potlač môžete aj sami navrhnúť. Ako aj pri rodinnom tričku, aj tu odporúčame vopred zistiť veľkosť, ktorú nosí vaša mama.

Zaujímavý zážitok či pobyt

Posledným tip ocenia najmä mamičky, ktoré obľubujú zábavu a adrenalín, prípadne ich viete presvedčiť na čokoľvek – kúpa poukazu na zážitok alebo pobyt. Existuje veľa druhov poukazov na zážitky, ktoré môžete podarovať – let balónom, skydiving (parašutizmus), jazdu v pretekárskom aute alebo bungee jumping. Ak, ale vaša mama preferuje nenáročný pobyt, tak jej zaobstarajte poukaz na pobyt vo wellnese.