více v článku...

Nový člen vašej domácej lekárničky

Každý máte zaiste predstavu, čo by mala obsahovať taká domáca lekárnička. Áno, patria do nej náplasti, obväzy, teplomer, základné lieky atď. Ale ak vás chytia bolesti chrbta, brucha alebo zubov, alebo ak ste prechladli pri vonkajšej práci, veľa toho prírodného, čo by vám pomohlo, tam nenájdete.

Povieme vám o jednom horúcom adeptovi do vašej domácej lekárničky. Dosahuje síce skromné rozmery, vďaka tomu je však neustále po ruke, aby zahrial vaše kosti a svaly, keď práve budete potrebovať. Je to našinec (konkrétne teda z Moravy), vyrobený iba z prírodných materiálov. Nebudeme vás už dlho napínať, týmto si dovoľujeme vám predstaviť… chvíľka napätia … nahrievací vankúšik! Uvidíte, keď sa zoznámite, stane sa vaším celoživotným partnerom.vaším celoživotným partnerom.

K službám do pár minút

Až vás bude zase trápiť bolesť alebo chlad, stačí vziať nahrievací vankúšik a nechať ho nahriať v mikrovlnnej alebo klasickej rúre. Stačí niekoľko minút. Teplý ho potom priložíte na problematické miesto a už môžete len relaxovať, užívať si teplo a zamávať odchádzajúce bolesti. Podľa potreby ho môžete prihrievať alebo chladiť.

Zima už na vás nemôže

Zmrzli ste pri prechádzke, lyžovaní alebo vonkajšej práci? Okrem horúcej vody, ktorá je často ľahko drastickou metódou na zahriatie, môžete zvoliť jemnejšiu cestu postupného prehrievania nahrievacím vankúšikom. Zababušte sa teda pod deku na gauč, uvarte si čaj a priložte nahriaty vankúšik na zamrznuté miesto. Pomaly sa uvoľňujúce teplo vyženie chlad z vášho tela.

Tip: Ak vyrážate na zimnú prechádzku s kočíkom, nahrejte dopredu fusak teplým vankúšikom. Uvidíte, že vaše bábätko zaspí už za prvou zákrutou.

Relax u vás doma

Nie ste fanúšikom nablýskaných wellness? Vytvorte si privátnu hrejivú relax zónu v pokoji svojho domova. Nahrievací vankúšik sa stane vašim verným spoločníkom. Uvoľní unavené svaly a napomôže k ich regenerácii. Doprajte si odpočinok v teple pri čítaní svojej obľúbenej knihy alebo sledovaní filmu. Vďaka hrubej textúre môžete pohánkové vankúše využiť ako skvelú masážnu pomôcku.

Bolesť vezme nohy na ramená

Nahrievací vankúšik slúži ako hrejivý obklad, ktorý uľaví od bolesti a napätia. Je teda ideálnym pomocníkom pre:

  • natiahnuté svaly,
  • bolesti chrbta a krčnej chrbtice,
  • chronické bolesti – reumatizmus, artróza,
  • regeneráciu po úraze,
  • bolestivú menštruáciu.

Stačí ho iba teplý priložiť na boľavé miesto a za pár minút už pocítite úľavu od bolesti. Ak trpíte na citlivé obličky alebo ste si priškripli chrbát, zaviažte si okolo tela nahriaty bedrový pás, ktorý ich bude poslušne udržiavať v teple.

Z vankúšika môžete tiež vytvoriť chladivý obklad, a to jednoducho tak, že ho necháte na chvíľu v mrazničke alebo chladničke. Jeho ľadovú podobu oceníte najmä po vytrhnutom zube alebo ľahkých úrazoch.

Teplo z českej prírody

A čo sa teda skrýva v tom skvelom pomocníkovi, ktorý vás zahreje alebo ochladí, keď práve potrebujete? Vankúšik je naplnený čerešňovými alebo pohánkovými šupkami, ktoré oplývajú vlastnosťou rýchlo nasať teplo a dlhodobo ho v sebe udržať. Vďaka nim je váš obklad vždy pripravený rýchlo pomôcť. Samotné šupky sú potom schované v obale zo 100% bavlny.

Nahrievacie vankúšiky VFstyleušité v českej dielni v Slavkove pri Brne. Na ich výrobu sa používajú iba prírodné materiály, preto nimi môžete zahriať bez obáv aj deti alebo alergikov. Tak už na nič nečakajte a objavte kúzlo terapie teplom.