Stojíte bezradne pred šatníkovou skriňou a nemôžete sa zbaviť pocitu, že nemáte čo na seba? Možno vám iba chýba inšpirácia. Skúste sa vrátiť v čase a vniesť do svojho štýlu prvky 90. rokov. Skvelú službu vám urobí ľadvinka, denim alebo napríklad károvaná sukňa.

více v článku...

Majte všetko potrebné po ruke

Je malá, ale nanajvýš praktická, preto niet divu, že sa ľadvinka po rokoch v módnom pekle vrátila na výslnie. Zmestí sa do nej všetko podstatné a máte ju neustále pod dohľadom, čo oceníte najmä na párty alebo pri cestovaní.

Nosiť ju možno na tisíc spôsobov, z ktorých žiadny nie je tabu. Skúste si ľadvinku uviazať okolo pása alebo bokov, prehoďte si ju šikmo cez telo alebo ju neste len tak ležérne v ruke.

Inšpirácia z Francúzska

Okrem obličiek sa v deväťdesiatkach tešili obľube aj malé elegantné kabelky zvané baguette (bageta). Preslávila ich Carrie v Sexe v meste a dnes na ne nedajú dopustiť svetové topmodelky na čele s Bellou Hadid.

A ako kabelka prišla na svoje označenie? Môže za to krátky ramenný popruh, kvôli ktorému sa kabelka nosí tesne pod pažou – podobne ako sa vo Francúzsku nosia čerstvo upečené bagety.

Zahaľte sa do denimu

Pokiaľ niečo na prvý pohľad evokuje dojem deväťdesiatych rokov, potom je to bezpochyby denim. Práve ten by nemal chýbať ani vo vašom šatníku. Zaobstarajte si džínsovú bundičku, denimové šortky alebo oprané „zvonáče“ a nebojte sa jednotlivé kúsky medzi sebou kombinovať. Pre inšpiráciu si prelistujte fotoalbum svojich rodičov alebo pozerajte seriál Stranger Things.

Ako malá školáčka

Keď sa na televíznych obrazovkách prvýkrát objavil videoklip k piesni Baby One More Time, bolo jasné, že sa práve zrodila módna ikona. Britney Spears vtedy obliekla károvanú minisukňu, podkolienky a crop top a celý outfit neváhala korunovať zapletenými vrkočmi s výraznou mašľou a pridať prstene. Nech už dnes zvolíte ktorýkoľvek z vymenovaných doplnkov, zaručene nešliapnete vedľa.

Nebojte sa kože

Keď sa spojí nadčasový strih klasického trenčkotu a deväťdesiatkový šmrnc koženej bundy, vznikne trend, ktorý si nutne musíte zamilovať. S kúskom, ktorý nemohol chýbať v šatníku deväťdesiatkových seriálových ikon typu Rachel Green z Priateľov a Carrie Bradshaw zo Sexu v meste, teraz budete in aj vy. Obliecť ho môžete ráno do práce aj večer na akciu, stačí len vymeniť topánky a doplnky.