Kuchynský robot je všestranným pomocníkom. V prípade, že chystáte letnú oslavu a nechce sa vám v tom horku stráviť dlhé hodiny v kuchyni, práve kuchynský robot môže byť vašim vykúpením.

Leto je v plnom prúde a z okolia vládne naozaj dobrá nálada. Dni sú horúce, večery dlhé a noci sú teplé, čo je ideálny čas na organizovanie poriadnej letnej oslavy či záhradnej párty. Napriek tomu, že letné párty na záhrade či terase sú naozaj obľúbené, zorganizovať oslavu plnú dobrého občerstvenia vie byť pre organizátora naozaj náročné. Vysoké letné teploty a práca v kuchyni nie je úplne obľúbená kombinácia, a preto sa dlhému vareniu či pečeniu počas tohto obdobia radšej vyhýbame. Avšak poriadna oslava sa bez plného stola dobrôt nezaobíde. A ak nechcete byť zlý hostiteľ, no nechcete sa pariť v horúcej kuchyni, poznáme pre vás skvelé riešenie. Pomôže vám kuchynský robot.

Kuchynské roboty sú naozaj všestranné kuchynské spotrebiče, ktoré vám ušetria kopec času v kuchyni. A to počas letných mesiacov, kedy je vonkajšia teplota vysoká a človek sa potí aj keď nič nerobí, určite oceníte. Pokiaľ ešte len jeho kúpu zvažujete, prinášame vám niekoľko dobrých receptov, ktoré pomocou robota pripravíte takmer bez starostí a vaša letná oslava naberie úplne iné grády. V prípade, že kuchynský robot už vlastníte, môžete sa nasledujúcimi receptami inšpirovať.

více v článku...

Chutné recepty na nezabudnuteľnú letnú oslavu

Oslava počas leta nemusí vždy znamenať grilovanie.  Ak si chcete užiť oslavu aj vy bez starostí, je lepšie si pripraviť občerstvenie vopred. S kuchynským robotom máte naozaj široké možnosti. A naviac tieto šikovné kuchynské spotrebiče vás odbremenia od veľkého množstva práce a niektoré recepty zvládnu takmer samé. Nechajte sa inšpirovať  receptami, ktoré sa dokonale hodia na letnú oslavu.

1.    Jednoduchý no netradičný bulgurový šalát

Šalát je typický letný pokrm a každý ho má rád. Ozvláštnite a prekvapte svojich hostí a pripravte im bulgurový šalát, ktorý máte hotový už za dvadsať minút a väčšinu práce za vás spraví váš kuchynský robot. Potrebujete naň bulgur, vodu, uhorku, papriku, reďkovku, jarnú cibuľku a bylinky napríklad mätové lístky.  Vytiahnite váš spotrebič, do misy dajte bulgur, ktorý zalejte vriacou vodou a nechajte ho aspoň 15 minút odstáť. Medzi tým si očistite zeleninu, na váš robot pripojte nadstavec na krájanie a robot všetko pokrája na kocky za vás. Do nasiaknutého bulguru primiešajte zeleninu a nasekané bylinky podľa chuti. A máte hotovo. Osviežujúce a netradičné.

1.    Burger trošku inak

Burger patrí k obľúbeným jedlám, avšak ak ste ho už prejedený, prekvapte vašich hostí trošku inou verziou.  Zahoďte pečivo a pripravte k nemu cibuľové krúžky. So všetkým vám pomôže vám váš kuchynský robot.  Kuchynské roboty Kenwood majú široké príslušenstvo, ktoré má všestranné využitie, napríklad teraz sa vám bude hodiť mlynček na mäso. Kúpte si hovädzie mäso, pripojte mlynček na mäso  pomeľte si hovädzie mäso do misy kuchynského robota. Mäso si okoreňte podľa svojej chuti a pomocou robota mäso jednoducho premiešajte. Mäso sa dokonale spojí a vy bez námahy veľkej námahy môžete začať vyrábať burgrové placky. Potrite ho olejom a vysmažte.

Medzitým si pripravte cibuľové krúžky. Cibuľu pokrájajte na kolečká, namočte ju do vaječného bielka a múky a následnej vypražte. Podávajte ich ako prílohu k burgrovým plackám. Ideálne sa k tomu hodí aj bulgurový šalát z prvého receptu.

3. Bez dezertu nie je oslava – čokoládová pena

Oslava bez dezertu ako by ani nebola. Prekvapte svoju návštevu chutnou čokoládovou penou, ktorú zvládnete celú spraviť pomocou kuchynského robota. Smotanu si nechajte vyšľahať pomocou robota a nechajte vychladnúť. Kuchynské roboty Kenwood disponujú dvomi misami, vďaka čomu nestrácate čas a v druhej si necháte temperovať čokoládu s maslom až kým sa neroztopí. Následne si oddelíte bielky a žĺtka a pomocou robota vyšlaháte z bielok sneh. Keď máte sneh hotový, pridajte do neho čokoládovú zmes a cukor, a spolu zapracujte.

Do vychladnutej šľahačky pridajte žĺtka, ktoré zase nechajte vymiešať robotickými metlami. Do tejto zmesi pridajte postupne čokoládovú zmes a za najväčšej rýchlosti nechajte tieto dve časti splynúť. A máte hotovo. Penu uložte do malých pohárikov či mištičiek, ozdobte sezónnym ovocím a podávajte. Vďaka kuchynskému robotu bude varenie naozaj nenáročné a rýchle. A vaši hostia budú milo prekvapení a budú odchádzať s plnými bruškami a spokojným výrazom.


V katalógu tovaru Shopti.sk si vyberiete zo sortimentu niekoľkých slovenských e-shopov.