Nech už hľadáte darčeky pre deti na Vianoce, narodeniny alebo za odmenu pre ich úspech, máme pre vás niekoľko osvedčených tipov. Niektoré darčeky sú univerzálne, iné zase celkom konkrétne. Prinášame vám rebríček 3 druhov darčekov, ktoré sa hodia na každú príležitosť.

  1. Bábiky alebo plyšové hračky

Bábiky patria medzi najstaršie hračky, ktoré sprevádzajú deti ich mladým vekom. Jednou z ich najstarších variant sú handrové bábiky, ktoré sú známe už takmer 2 000 rokov. Dnes sú rozšírené medzi deťmi rôznych vekových kategórií a človek môže stále naraziť aj na rôzne ručne vyrábané modely.

Huňaté plyšové zvieratko sa môže stať pre dieťa ostražitým ochrancom počas noci alebo nerozlučným priateľom kdekoľvek vonku. Veľkostí aj motívov je dosť na to, aby ste v ponuke našli hračku pre každé dieťa. Ak hľadáte ozaj veľkolepý darček, môžete zvoliť extra veľké plyšáky, ktoré môžu deťom poslúžiť aj ako vankúše.

  1. Drevené a iné skladačky

Plastové, drevené, kovové či papierové – dnes sa dá skladať z čohokoľvek. Skladanie stavebníc podporuje kognitívne funkcie mozgu, fantáziu a trpezlivosť. Mnohé drevené skladačky sú rovnako ako handrové bábiky vyrábané ručne. Ich kúpou tým pádom podporíte remeslo, ktorému sa dnes už veľa pozornosti nevenuje.

Skladačky sú vhodné pre chlapcov aj pre dievčatá, stačí len vybrať správne motívy. Mnoho skladačiek je určených pre konkrétne vekové kategórie, čo vám výber značne uľahčí. Pre najmenších sú ideálne drevené a pre starších zase plastové skladačky. Plastové či papierové modely áut a lietadiel sú určené skôr pre pokročilých a v niektorých prípadoch aj pre dospelých.

  1. Spoločenské hry

Budovanie tímového ducha a rodinnej spolupatričnosti je pri vývoji dieťaťa veľmi dôležité. Spoločenské hry pre viacero osôb môžu byť výborným spôsobom, ako učiť deti spolupracovať s inými. Hranie sa nezaobíde bez poriadnej dávky zábavy, takže sa spája príjemné s užitočným.

Výber darčekov pre deti vie byť poriadny oriešok. Niektoré darčeky však nikdy nie sú krokom vedľa, a preto ich môžete darovať v podstate pri akejkoľvek príležitosti. Pamätajte však, že menej je niekedy viac a nie vždy je nutné, aby bol darček najväčší alebo najdrahší.