Dnes už legendárna Patagonia mikina R1 prešla počas svojej dlhej púte dôsledným vývojom, ktorého výsledkom je osvedčená funkčná stredná vrstva. Jej srdcom je technický fleece. Rýchlo schne, neprehrieva sa a výborne odvádza vlhkosť od tela. Čo všetko ale naozaj prispelo k tomu, aby sa z R1 stal v outdoorovom svete pojem?

Vývojári Patagonie ani nemohli lepšie pretaviť svoje skúsenosti s vynájdením fleecu. Od prelomových fleecových mikín, ktoré ešte neovplývali dostatočnou odolnosťou, až po vysoko funkčné a odolné R1 mikiny. Portfólio mikín je široké, aby sa vyhovelo aktívnym ľuďom s rôznymi požiadavkami. 

Odolná aj pružná

Už sa nemusíte báť, že sa vám mikina roztrhne pri prvom kontakte so skalou alebo ľadovou hranou, pri tvorbe Patagonia mikiny R1 TechFace Hoody sa okrem funkčnosti myslelo aj na zvýšenú odolnosť. Pružná a ľahká dvojito tkaná látka vykazuje výrazne vyššiu odolnosť voči vetru a trvácnosť než klasická verzia R1, a ergonomicky tvarovaný strih prispieva k plnej mobilite potrebnej pri náročných zimných športoch. Je stvorená do premenlivých horských podmienok. Trvalá vodoodpudivá úprava navráva, že jej jediné uplatnenie nemusí byť len ako stredná vrstva. 

V teple a bez zápachu

O niečo hrejivejšou verziou R1 mikiny je Fleece Full-Zip Hoody, ktorá je vyrobená z ľahkej a priedušnej tkaniny Polartec Power Grid. Spoľahlivo vás udrží v teple pri akejkoľvek horskej aktivite – či už je to turistika, horská cyklistika alebo lezenie. Špecialitkou je úprava HeiQ Fresh durable odor control. Tá má pod kontrolou vznik nepríjemných pachov, takže sa ani po niekoľkodňovom treku nemusíte báť prísť medzi ľudí. Mikiny R1 sú dostatočne kompresné na to, aby vám v ruksaku nezaberali veľa miesta. Priliehavá kapucňa sa pohodlne zmestí aj pod prilbu.

Ľahká a hrejivá

Ak hľadáte ešte o niečo ľahšiu verziu strednej vrstvy, Patagonia vyvinula mikinu R1 Air Full-Zip Hoody. Ako už názov navráva, vyrobená je z veľmi ľahkého a priedušného materiálu. Látka pozostáva zo štruktúrovaného 100% recyklovaného polyesteru. Ideálny fleece na aktivity počas chladných dní. Unikátna cik-cak štruktúra efektívne odvádza vlhkosť a zabezpečuje priedušnosť a rýchle schnutie. 

Zodpovedná legenda

R1 mikina má priliehavý strih, výborne sa vrství s bundami alebo teplejšími mikinami a neobmedzuje pri pohybe. Je praktická a okrem jej funkčnosti vás poteší fakt, že sa vyrába šetrným spôsobom voči životnému prostrediu a s použitím recyklovaných materiálov.

Patagonia mikina R1 je jednoducho klasika, z ktorej sa aj vďaka testovaniu skúsenými ambasádormi priamo v teréne zaslúžene stala legenda medzi funkčnými mikinami.