Zariaďovanie detských izieb je niekedy trochu oriešok. Rodičia sa snažia hľadať také kusy nábytku, ktoré nebudú iba jednorazovou záležitosťou, ale nie vždy sa im podarí taká skvelá investícia. Keď však budú vedieť, aké konkrétne kusy nábytku stoja za zváženie predovšetkým, môže sa im výber konečného nábytku rapídne skrátiť. Čo teda konkrétne zvážiť, ak zariaďujete svojim ratolestiam ich kráľovstvo?

více v článku...

Sedacie vaky pre malých aj veľkých

Medzi kusy nábytku, ktoré prichádzajú vhod preto, že s deťmi vydržia dlhé roky, patria sedacie vaky. Ide o trend posledných rokov, ktorý zaisťuje istý komfort a pohodlie. Ide o miesto, ktoré je možné využiť na čítanie kníh, v puberte potom v okamihoch, kedy budú chlapci skladať romantické piesne na gitaru pre svojich vyvolených.

V každom prípade pokiaľ chcete, aby sedací vak s dieťaťom doslova rástol, musíte už spočiatku staviť na neutralitu, prípadne aspoň na jednofarebnosť. Motívy alebo vzory sa nenosia, respektíve sú niečím, čo sa mení s plynúcimi rokmi. Jednofarebnosť, respektíve neutralita sú však stálice, ktoré človeka neomrzia. A keď áno, tak len na chvíľku.

Rozkladacie kreslá pre očakávané aj neočakávané návštevy

Medzi ďalšie praktické kusy nábytku, ktoré s deťmi môžu rásť až do dospelého veku, patria aj rozkladacie kreslá. Ide o veľmi praktický nábytok, ktorý sa prispôsobuje okolnostiam. Pokiaľ dieťa nemá prespávací žúr s priateľmi, kreslo je skrátka kreslom a môže poslúžiť nielen na čítanie kníh. Ak sa však kamarát rozhodne stráviť pri druhom noci, jedným ťahom sa z kresla stáva matrac, na ktorom sa spí viac ako pohodlne.

Pri výbere rozkladacieho kresla opäť vsádzajte na neutralitu, prípadne jednofarebnosť. Ako už bolo spomenuté, motívy alebo vzory môžu dieťa omrzieť skôr ako jeden farebný tón.

https://pixabay.com/cs/photos/d%c4%9bti-vzhled-interi%c3%a9ru-d%c4%9btsk%c3%bd-pokoj-4508017/