Deti z topánok rýchlo vyrastú a mnoho rodičov v snahe ušetriť nad výberom topánok mávne rukou a siahne napríklad po tých extrémne lacných. Avšak tento náš postoj sa nám môže vypomstiť a predražiť súčasne. Pretože kvalitnejšie topánky sú vo výsledku lacnejšie, pretože nám dlhšie vydržia.

Od prvých krôčikov si naše deti budujú pohybové návyky, ktoré ich potom ovplyvňujú po celý život. Sú zodpovedné za to, či naše dieťa bude pozdejšie trpieť bolesťami pohybového aparátu, vrátane chrbta, aj či bude rado šporovať. Na vznik pohybových návykov máme ako rodičia obrovský vplyv. Je na nás, rodičoch, dopriať deťom dostatok zdravého pohybu vo vhodnej obuvi. Kvalitná detská obuv je základ.

více v článku...

Detská obuv musí dokonalo sadnúť

Nevhodné topánky musia preč, nech by boli akokoľvek pekné či drahé. Podceňovať nesmieme žiadnu obuv. Ani tú domácu. Veď deti práve v nej trávia najviac času – v škôlke, v škole, ale taktiež doma. Obuv na vonkajšie a športové aktivity je taktiež dôležité vyberať s dôrazom na pohodlie a správny vývoj detskej nohy. Ideálne je nájsť si svoje kvalitné značky a predajcu, ktorý ich ponúka. Tradičným dodávateľom kvalitnej obuvi pre deti, predovšetkým prezuviek, je slovenská značka RAK. Tieto detské topánky a papučky, vrátane ďalších kvalitných značiek, ponúka e-shop Sanitas.sk. V sortimente nechýbajú ani výrobky ďalšej výbornej značky – Protetika.

Na čo si dať pozor pri výbere obuvi?

Samozrejmosťou je veľkosť topánok. Dbajte na dostatočnú dĺžku, avšak nemali by sme dieťaťu kupovať ani topánky príliš veľké. Dôležitým rozmerom je však aj šírka topánky. Úzke špičky a celkovo úzke topánky nie sú vhodné. Barefoot obuv môže byť dobrou, ale mnoho odborníkov odporúča topánky s pevnou pätou, do určitého veku dokonca s fixáciou členku. Dieťa, ktorému ortopéd neodporučil ortopedické pomôcky, ich nepotrebuje, a nehľadajte pre dieťa zbytočne topánky s týmto tvarovaním. Doprajte dieťaťu dostatok pohybu a v lete pohyb naboso po rôznych povrchoch. Vývoj zdravej nohy ovplyvňuje aj dostatok týchto podnetov. A samozrejme kvalitná detská obuv.