více v článku...

Niektorých kúskov a doplnkov sa jednoducho nevieme nabažiť. Páni túto našu závislosť často nechápu, avšak, priznajme sa. Ktorej z vás poskočí srdce, keď zbadáte a kúpite si kvalitnú koženú kabelku? Nezáleží na tom, že doma v šatníku ich máte niekoľko, ale týchto kabeliek nikdy nie je dostatok! Čo však by mala spĺňať pravá kvalitná kožená kabelka, aby vám vydržala čo najdlhšie?

Ujasnite si, na akú príležitosť budete kabelku využívať

V obchodoch je na výber nespočetne veľa modelov dámskych kabeliek. Niekedy to môže byť až na škodu, pretože v takej veľkej ponuke tovaru sa neviete zorientovať a vybrať si tú najideálnejšiu kabelku. Ak sa chystáte primárne využívať kabelku do práce, tak rozhodne siahnite po väčších modeloch, ako sú napríklad shopping bags. Do týchto priestrannejších kabeliek zmestíte všetko potrebné, od peňaženky, až po dôležité dokumenty do práce.

Koženú crossbody kabelku odporúčame si vziať najmä na posedenie na kávu s priateľkami alebo na prechádzky mestom. Vďaka tejto menšej dámskej kabelke cez plece nemusíte nosiť pri sebe veľa vecí, iba to najnevyhnutejšie.

Na výlety do prírody alebo dlhšie prechádzky si rozhodne vezmite batoh, ideálne kožený, aby vám vydržal váhu všetkých dôležitých vecí. Výhodou batohov je, že do nich často zmestíte aj fľašu s vodou, poprípade nejaký malý snack na cestu.

Špeciálne príležitosti si vyžadujú špeciálne kabelky. Ak sa chystáte na nejakú spoločenskú udalosť, vyberte si kabelku menších rozmerov, avšak s retiazkou miesto pútka. Takéto kabelky sa nazývajú clutch bags a odnesiete v nich naozaj iba nevyhnutné veci ako napríklad telefón, kreditnú kartu, pár mincí a rúž.

Nedajte sa zmiasť materiálom

Najideálnejším materiálom na dámske kabelky je koža. Kožené kabelky sa vyznačujú najmä ich dlhou životnosťou, skvelým vzhľadom a jedinečným spracovaním. Preto všetkým klientkam odporúčame kabelky kožené ušité buď z kvalitnej ušňovej kože alebo velúru.

Ušňovná koža sa vyznačuje predovšetkým jej hladkým vzhľadom, pričom sa farbí rôznymi farbami. Preto momentálne na trhu nájdete kabelky klasických farieb, ale aj pastelových či žiarivých. Skvelou inšpiráciou na kvalitné kabelky je talianska značka Coccinelle, ktorá ponúka kabelky na rôzne príležitosti. Druhou kožou, ktorá sa používa na spracovanie dámskych kabeliek je velúrová alebo inak povedaná, semiš. V tomto materiáli sa spája elegancia, odvážnosť a sebavedomie. Presne tie vlastnosti, ktoré má aj jej majiteľka. Výhodou semišových kabeliek alebo kabeliek vyrobených z brúsenej kože je, že ich môžete zladiť v akomkoľvek outfite.

Pri výbere dámskej kabelky nezabúdajte aj na jej spracovanie. Dámska kabelka môže mať kvalitnú kožu, avšak jednotlivé stehy, pútka, ramienka a zipsy tiež musia byť kvalitne spracované tak, aby nič z kabelky nevytŕčalo a nezachytávalo sa.

Kde si zadovážiť kvalitnú koženú kabelku?

V dnešnej dobe je ťažké si nájsť kvalitnú koženú kabelku, aby bola vyrobená z poctivých materiálov, bola jedinečná a nadčasová. Ak máte chuť a čas, rozhodne sa zastavte v Auparku v Bratislave v predajni Coccinelle alebo v predajni LAMIO v košickom Auparku.

Ak sú vám hlavné metropoly Slovenska ďaleko, aj na luxusnom eshope www.lamio.sk nájdete kvalitné talianske kabelky značiek CoccinelleTosca Blu, ktoré spĺňajú atribúty dokonalej dámskej kabelky. Sú kvalitné, ušité z tých najlepších koží, nadčasové, sebavedomé a najmä dostupné pre všetky dámy, ktoré chcú vlastniť krásny a luxusný kúsok vo svojom šatníku.

Text: Ivana Jánošková