Možno by ste neverili, no na výbere obálky skutočne záleží. Je to totiž produkt, ktorý má svoje veľké opodstatnenie a určite by ste výber správnej obálky nemali podceniť. Ak sa však inšpirujete našimi tipmi, určite si vyberiete správne, o tom niet pochýb.

Premýšľate nad tým, že si zaobstaráte obálku na nejaký dopis, dokument alebo pohľadnicu? V tom prípade ste tu správne. Výber správnej obálky je totiž v takejto situácii nevyhnutný. V opačnom prípade by vám to nesedelo, obálka bola príliš veľká alebo malá. Ak si chcete zaobstarať vhodnú obálku, už vopred si všetko dobre premyslite. Oplatí sa to.

více v článku...

Dôležité sú rozmery

V prvom rade by ste mali myslieť na konkrétne rozmery. Ak si zmeriate dokument – jeho výšku a šírku, nezabúdajte myslieť na to, že obálka a produkt tohto typu by mal byť o trochu väčší. Samozrejme, nie príliš, pretože by to nevyzeralo esteticky dobre. Okrem iného, správne rozmery obálky sú veľmi dôležité pre výber tej správne. Dá sa povedať, že je to základ správneho výberu.

Vopred pripravené obálky

Stretli ste sa už s tým, že ste išli do papiernictva kúpiť si pohľadnicu, pri ktorej už bola priložená obálka? Takéto riešenie je ideálne, pretože obálka je vyrobená presne na mieru danej pohľadnici a vy už tak nebudete musieť vôbec nič riešiť. Samozrejme, nie vždy to je takto a v niektorých prípadoch budete nútení kúpiť obálku samostatne. To však nie je žiadny problém.

Zamerajte sa na motív

Okrem iného, v súčasnej dobe si môžete vybrať aj z rôznych farebných motívov, ktoré si zamilujete jednoducho už na prvý pohľad. Je to skutočne skvelé riešenie, pretože obálka tak vynikne a bude jedinečná a originálna.

Veríme, že sme vás našimi tipmi inšpirovali a aj vy si zaobstaráte tú správnu obálku pre vás. Určite sa to oplatí z mnohých hľadísk.