Deň otcov oslavujeme tretiu nedeľu v mesiaci jún. A hoci nie je tak populárny a oslavovaný ako Deň matiek, aj otcovia si zaslúžia rovnakú pozornosť a úctu. Vybrať ten správny darček pre otecka však nemusí byť vždy jednoduché. V článku vám preto prinášame zopár zaujímavých tipov.

Darček pre knihomoľa

Najlepšie, čo môžete spraviť, je prispôsobiť výber darčeka podľa záľub otecka. Je napríklad knihomoľ? Ak sa nedokážete rozhodnúť pre výber konkrétneho knižného titulu, pretože už „všetko” prečítal, je ideálnym riešením kúpiť knihovničku alebo drevený regál na knihy.

Pri ich výbere je dôležité dbať najmä na kvalitný materiál. Výborné je napríklad kvalitné borovicové drevo. Treba už len zvážiť, či dáte prednosť otvorených knihovničkám a regálom, alebo dáte prednosť kombinácii so šuflíkmi a poličkami s dvierkami.

Darujte mu humor

Pokiaľ hľadáte originálny darček, ktorým by ste radi dali svojmu otcovi vtipným spôsobom najavo, že je pre vás ten najlepší, tak riešením môže byť tričko s potlačou. V ponuke výrobcov prirodzene nájdete množstvo vtipných motívov.

Dobrým nápadom je napríklad kúpiť tričko s vtipným alebo milým nápisom, ktoré ho vystihuje. Ak máte s otcom otvorený vzťah, tričko Najlepší otec – taxikár, bodyguard, bankomat môže byť to pravé.

Darujte mu užitočného pomocníka

Dnešná moderná doba priniesla so sebou rôzne výdobytky digitálnych technológií, ktoré dokážu pomáhať ľuďom v každom veku. Takým výdobytkom sú aj inteligentné hodinky, ktoré predstavujú predĺženú ruku smartfónu a poskytujú množstvo praktických funkcií.

Na displeji hodiniek si môžete pozrieť nielen notifikácie o prichádzajúcich správach, ale veľmi jednoducho aj prijmete či odmietnete hovor, alebo vám umožnia bezkontaktne platiť v obchode. Pochopiteľne, obsahujú aj ďalšie užitočné funkcie, ktoré monitorujú zdravie alebo športové aktivity.

Darujte mu jednoduché videohovory

Žijeme v uponáhľanej spoločnosti, v ktorej mnohí z nás nemajú na nič čas, alebo členov rodiny delí veľká diaľka. Preto pokiaľ je váš otec aspoň trochu kamarát s modernými technológiami, výborným riešením je kúpiť mu tablet.

Ovládanie základných funkcií je veľmi jednoduché. Čo je však dôležitejšie, tablet umožňuje komunikáciu prostredníctvom videohovorov. A to všetko iba na pár klikov, ktoré sa dajú ľahko naučiť. K tabletu odporúčame pribaliť aj puzdro na tablet s integrovaným stojanom. Dosiahne sa tým vyšší komfort videohovorov, pričom puzdro zároveň chráni displej tabletu. 

Doprajte mu šálok kvalitnej kávy

Pokiaľ je váš otec kávičkár, ktorý nikdy nezačne deň bez kvalitnej šálky kávy, je váš darček jasný – kúpte mu kávovar! Najmä v prípade, že ten jeho už má svoje najlepšie roky dávno za sebou.

Kvalitný kávovar s komfortným ovládaním a krásnym dizajnom sa stane potešením nielen pre chuť a čuch, ale aj pre zrak. Zároveň si bude môcť vychutnať rôzne ďalšie užitočné funkcie, ktoré ponúka každý modernejší kávovar. Jednoducho, káva ako od baristu a v pohodlí vlastného domova.

Darček pre rybára

Patrí váš otec k vášnivým rybárom? V tom prípade je pri výbere darčeka ideálne upriamiť pozornosť týmto smerom. Určite ako darček na Deň otcov ocení niečo z rybárskeho sortimentu. Najlepšie je všimnúť si, čo nové by sa do rybárskej výbavy otcovi najviac hodilo, alebo čo mu chýba.

Ak sa neviete rozhodnúť, tak určite nič nepokazíte ak mu aspoň zvýšite komfort pri rybačke. Napríklad pohodlným kreslom pre rybára, hlavne ak chodí na ryby iba s obyčajnou skladacou stoličkou. Najmä vo vyššom veku takéto niečo ocení každý rybár.

Rada na záver

Samozrejme, ak vás nič z uvedeného neoslovilo, môžete ešte siahnuť po osvedčenej klasike – kozmetike alebo po nejakom výživovom doplnku. Ak však chcete byť originálnejší, darujte mu nejaký zážitok. Napríklad let balónom, alebo jazdu v super športiaku. Niečo takéto ocení každý chlap.