Gélovú manikúru máme radi z mnohých dôvodov. Je rýchla, spevňuje nechty a o dokonalý vzhľad rúk sa nemusíme starať minimálne dva týždne. Šlo by to aj dlhšie?
Aj keď necht vyrastá a vzhľad gélovej manikúry sa tým mení, pri správnej starostlivosti môže vydržať aj celý mesiac. Ale poznáte to, niekedy si zlúpnete celý necht len preto, že sa snažíte rýchlo zazipsovať bundu. Od čoho teda pevnosť gélovej manikúry závisí a ako ju možno nechtiac sabotujete? Čítajte ďalej a dozviete sa o nej úplne všetko!

více v článku...
1 Nechajte ich pod UV lampou dostatočne dlho
Skúsení manikéri vedia, že hlavným problémom pri gélových nechtoch je netrpezlivosť. Pokiaľ nie sú pod kvalitnou UV lampou na nechty dostatočne dlho, nevytvrdnú tak, ako by mali.
Teoreticky je možné, že ak ich necháte pod UV svetlom o trochu dlhšie, za tie isté peniaze dostanete lepší výsledok. Samozrejme, netreba to prehánať, existujú určité normy, ktoré je potrebné dodržiavať. Základom je dopriať si manikúru ako pohodový rituál a mať na ňu vyhradený čas, aby ste sa nikam zbytočne neponáhľali.
2 Zvoľte odtiene podobné pokožke
Vyberte si, napríklad, zo širokej škály gél lakov Claresa niektorí z nude odtieňov. Okrem toho, že pôsobia elegantne a nenápadné odtiene manikúry oceňujú aj mnohé dámy z kráľovských rodín, má to ešte jednu výhodu. Keďže sa farba podobá vašej pokožke, odrastený kúsok nechta – čiže jeho lôžko – nebude až tak viditeľné a vy nebudete mať potrebu okamžite bežať ku kaderníčke.

3 Vyhýbajte sa antibakteriálnym gélom na ruky
Samozrejme, v dnešnej dobe sa stali antibakteriálne gély každodennou súčasťou nášho života. Ale vždy, keď je to možné, zvoľte radšej umývanie rúk pod tečúcou vodou s jemným mydlom. Antibakteriálne gély totiž ruky veľmi vysušujú a to aj v oblasti nechtového lôžka. Ak obsahujú alkohol, môžu vás dokonca pripraviť o vrchný lak a tým narušiť celistvosť nechtu.
4 Doprajte rukám hojivé oleje
Nechty sa nám lámu najmä z dvoch dôvodov – kvôli suchosti a kvôli mechanickým poškodeniam. Preto si vybudujte nový zvyk. Minimálne raz denne, napríklad pred spaním, si na každé nechtové lôžko a do okolia nechtu naneste olej. Skvelo funguje napríklad mandľový, jojobový alebo olivový, pretože tieto oleje udržiavajú vlhkosť v pokožke.
5 Vytvorte optickú ilúziu
Aj v tomto prípade ide o maskovanie odrasteného nechtu. Využite hit súčasného beauty sveta a urobte si francúzsku manikúru naopak.
Na polmesiac v lôžku nechta naneste kontrastný lak alebo lak plný glitrov. Tie odrážajú svetlo a fungujú ako skvelé rozptýlenie, ktoré vďaka zrkadlovému efektu nadobúdajú 3D efekt.
6 Vyriešte materiálovú dilemu
Ak ste niekedy uvažovali nad tým, či si vybrať gélové alebo akrylové nechty, zamyslite sa nad lámavosťou svojich nechtov a nad efektom, ktorý chcete dosiahnuť. Gélové nechty vyniknú najmä v lesklej úprave, zatiaľ čo akrylové sú známe aj vďaka matnému prevedeniu.

7 Vyhýbajte sa horúcej vode
Dlhodobé vystavovanie sa horúcej vode, napríklad počas dlhého kúpeľa alebo ručného umývania riadu, vás o manikúru raz-dva pripraví. Aj to je jeden z dôvodov, prečo investovať do umývačky riadu a dopriať si radšej krátku chladnejšiu sprchu. Benefitom bude aj prekrvená pokožka a silnejšia imunita.
8 Nebojte sa nechty svojpomocne upraviť
Aj keď je pohodlné a príjemné, ak sa o vás niekto stará v salóne, niekedy to nie je možné. Ak spozorujete, že sa nechty začínajú na stranách odlupovať, skráťte ich na tomto mieste pilníkom, ideálne skleneným, ktorý je k nechtom šetrnejší ako kovový. Nič nepokazíte ani nanesením ďalšej vrstvy povrchového laku.