Pranie bielizne a oblečenia je bežná záležitosť. Zamysleli ste sa však niekedy bližšie nad tým, ako by ste mali správne sušiť prádlo? Predsa len, ide o pomerne dôležitú záležitosť. Je potrebné myslieť aj na okolie a jednotlivé faktory. My vám prinášame jednoduché odporúčania.

Pravdepodobne aj vy poznáte ten pocit, keď nemôžete sušiť oprané oblečenie na balkóne. Takéto situácie nastávajú vo väčšine prípadov najmä v čase, keď je vonku priveľká zima a nepriaznivé počasie. Musíte tak myslieť aj na iné spôsoby sušenia oblečenia, ako na balkóne či záhrade. My vám prinášame riešenia, ktorými sa aj vy môžete inšpirovať!

více v článku...

Budete potrebovať sušiak na bielizeň

Bielizeň môžete sušiť skutočne kdekoľvek, no budete na to potrebovať určite sušiak na bielizeň. Ten si môžete rozložiť napríklad v obývacej miestnosti, ktorá je priestranná. Sušiak sa tak preto aj stratí a nebude vám nejakým spôsobom zavadzať. Ideálne však je, ak nesušíte prádlo v miestnosti, v ktorej aj spíte. Preto odporúčame dávať sušiak do väčších priestorov, takých, kde nespíte počas noci.

Aj kúpeľňa je riešenie

Ak nechcete sušiť prádlo v miestnostiach, ako je obývačka, spálňa či izba, riešením môže byť aj kúpeľňa. Skvelá správa je, že v súčasnej dobe je možné zakúpiť aj špeciálny sušiak do kúpeľne, ktorý vyniká svojou praktickou stránkou, ale aj mnohými ďalšími benefitmi. Preto neváhajte sušiť prádlo aj v kúpeľni, ideálne však v situáciách, kedy je ho výrazne menej.

Pozor na vlhkosť

Pravdepodobne dobre poznáte, že ak sušíte opranú bielizeň a prádlo v miestnosti, vlhkosť sa v interiéri výrazne zvyšuje. To môže spôsobiť aj tvorbu plesní. Preto, ak máte v dome miestnosť na sušenie prádla, sušte ho tam. V bytovke to môže byť napríklad aj pivnica. Ak sa tam dá stropný sušiak na prádlo, rozhodne sa ani nezašpiní a vy budete mať problém vyriešený.