Dámske kabelky sú nepostrádateľným atribútom štýlového obrazu modernej ženy. Ako si však vybrať ten svoj, ako byť módny za každých okolností, aký materiál a značku uprednostniť a ako ušetriť na nákupoch? To sú len niektoré z otázok, ktoré má každá žena pri výbere toho správneho modelu.

Všetko je celkom jednoduché! Stačí len počúvať rady dizajnéra, riadiť sa tradičnými pravidlami a zamerať sa na vlastné preferencie a potreby.

Móda dámskych kabeliek sa veľmi často mení, no väčšinou sa pohybuje okolo toho, čo už získalo uznanie. Aby dodali kabelkám-predchodcom sviežosť, dizajnéri sa uchyľujú k aktualizácii ich jednotlivých prvkov, veľkostí, tvarov a materiálov a pre hitovú novinku pravidelne preorientovávajú sériu pre mladých na zrelšie spotrebiteľské publikum a naopak.

Medzi trendovými novinkami majú dôstojné miesto:

Dámske kabelky. Takéto modely majú na backstagei tradične tvar textilnej tašky. V aktualizovanej verzii vyrobené z kože so súčasným zvýšením kapacity.

Štýlové kabelky. V porovnaní s klasickou verziou dostali o niečo menšiu veľkosť, jasnejšie odtiene a textúry.

Nadrozmerné tašky. Do určitej miery upravené tieto nákupné tašky sa stali ešte priestrannejšími a objemnejšími. Teraz môžete nosiť všetko, čo potrebujete, a ešte viac – všetko, čo potrebujete, budete mať vždy po ruke.

Kabelky cez plece. Relevantnosť týchto dámskych kabeliek je vhodná pre každú sezónu. V poslednej dobe sa modely tejto série často vyskytujú s retiazkou namiesto tradičného koženého remienka, ktoré sa líšia tvarom, veľkosťou a farbou.

Mini kabelky. Ide o trendové dámske kabelky malých rozmerov, ktoré sa páčili návrhárom aj spotrebiteľom. Tieto kabelky sú sebavedomými spoločníkmi do kaviarne, na stretnutia s priateľmi a na každodenné prechádzky.

Trendové kabelky. Spravidla ide o priestranné modely so stručným dizajnom a dvoma rukoväťami. Aktualizované kabelky majú veľký výber veľkostí, dizajnových prvkov a sú určené pre rôzne štýly – od klasických až po športové.

Kabelky na párty. Táto kategória dámskych kabeliek prešla v poslednej dobe najmarkantnejšími zmenami. Hodí sa ku všetkému, čo svieti, dodáva sviatočnú a romantickú náladu a celkovo informuje ostatných o úmysle zúčastniť sa párty.

Kabelky nezvyčajných tvarov. Ide o najvýstrednejších predstaviteľov medzi dámskymi kabelkami. Vždy sú iné – v podobe srdiečok, bobúľ, ovocia, kvetov, zvieratiek, fliaš so známymi príchuťami a mnoho ďalšieho.

Myšlienka, že výber dámskych kabeliek z veľkého množstva – to je dosť ťažké, má právo na život. Ale v praxi sa s tým ľahko a radi vyrovnávajú aj tí, ktorí sa v „trendoch“ aspoň čiastočne orientujú, pretože všetko módne, moderné a pre rôzne kategórie spotrebiteľov je dostupné každej žene a kdekoľvek na svete!