Elektronické knihy, pre niekoho možno nečakane, majú množstvo výhod. V tomto článku si odhalíme hneď tri, ktoré by vás mohli zaujímať.

Tlačená alebo elektronická kniha? Pre väčšinu jasná voľba. Vedeli ste ale, že aj elektronické knihy prinášajú celý rad lákavých výhod? V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na tri najväčšie. Možno vás tak presvedčíme, že by ste im mali dať šancu.

Prispôsobiteľný vzhľad

Pokiaľ navštívite databázu spisovateľov, a následne si z databázy kníh vyberiete titul a zakúpite ho v tlačenej podobe, nebudete mať toľko možností, ako pri elektronickej verzii. U nej si totiž môžete prispôsobiť množstvo parametrov tak, aby sa vám kniha čo najlepšie čítala. Ak máte problémy so zrakom, oceníte napríklad možnosť zväčšiť si písmo alebo zmeniť jeho štýl. Samotné zariadenie vám potom umožní prispôsobiť si kontrast, pozadie, podsvietenie alebo pridá filtre pre ešte lepší zážitok z čítania.

Šetrí miesto

Vaša knižná databáza v podobe knižnice sa veľmi rýchlo rozrastie. A nezáleží na tom, či budete nakupovať vo veľkom, alebo postupne. Každá kniha totiž zaberá miesto. Vo väčšom byte alebo dome vám to asi problém robiť nebude, v opačnom prípade to ale budete musieť riešiť. Prečo si teda radšej nevytvoriť virtuálnu knižničku? V tej môžete mať kníh, koľko len budete chcieť. A bez nutnosti ich niekam fyzicky ukladať. Vždy len postačí, keď si vybraný titul stiahnete do vášho zariadenia a budete čítať.

Výhodnejšia cena

Pri tlačenej knihe musíte platiť za materiál a distribúciu. Tým pádom sa jej cena pomerne ľahko vyšplhá do relatívne vysokých čísel. Pri elektronických knihách vám nič také nehrozí. Za distribúciu nič platiť nemusíte. Knihu budete mať k dispozícii ihneď, ako si ju zakúpite. A nie je potrebné platiť navyše ani za materiál a následnú tlač. Tým pádom ušetríte a získate tak prakticky rovnaký zážitok ako pri čítaní fyzickej verzie. Teda aspoň v prípade, ak si zaobstaráte kvalitnú čítačku.