Počuli ste už niekedy o vertikálnych žalúziách? Pravdepodobne neraz. Ide totiž o produkty, ktoré sú výborným riešením na zútulnenie domácnosti. Vynikajú totiž v mnohých smeroch a vyznačujú sa vlastnosťami, ktoré stoja za pozornosť. O tom všetkom si však povieme viac práve v tomto článku a v nasledujúcich riadkoch. Nechajte sa inšpirovať a pohodlne sa usaďte. Poďme na to!

V prvom rade si povieme niečo o tom, čo vlastné vertikálne žalúzie sú. Nie každý má totiž o nich dostatočnú informovanosť, čo je chyba súčasnej doby. Ide totiž o prvky, ktoré dokážu zútulniť interiér domácnosti do vysokej miery. Používajú sa v rôznych domácnostiach – sú totiž vhodné do tých moderných, ale aj menej moderných. Vertikálne žalúzie sa považujú za vysoko dekoratívny prvok, ktorý je v domácnostiach mimoriadne obľúbený. Pochopiteľne sa dáva do okien, pričom dokáže vytvoriť skutočne špecifickú atmosféru.

více v článku...

Zvislé žalúzie a ich fungovanie

Najskôr si povieme teda niečo o tom, ako vlastne fungujú vertikálne žalúzie. Pozostávajú z nosného horného profilu a vertikálnych lamiel, ktoré sa dokážu otáčať, rozťahovať, prípadne aj sťahovať rôznymi smermi. To je možné manuálne, prípadne v situácii modernejší vertikálnych žalúzií aj na diaľkové ovládanie. To, aký model si zaobstaráte záleží len na vás, vašich preferenciách alebo možnostiach. Určite však túto kúpu neoľutujete, práve naopak. Oceníte, že ide o skutočne originálny prvok do vašej domácnosti, ktorý vám bude robiť radosť veľmi dlhú dobu.

Aké funkcie majú žalúzie vertikálne? Tak tých je skutočne široká škála! Poďme však pekne poporiadku. V prvom rade dokáže takýto prvok odkrývať, prípadne zakrývať presklenú plochu. Vďaka tomu dokážu vertikálne žalúzie do okien alebo zvislé žalúzie aj regulovať množstvo denného svetla, ktoré bude prechádzať priamo do interiéru.

Ozvláštnia každý interiér

Možno by ste neverili, no vertikálne žalúzie FOA sú vhodné skutočne do každého jedného interiéru. Dôvodom je najmä ich univerzálnosť, vďaka ktorej tento jedinečný prvok do domácnosti vyniká. Okrem iného, vertikálne žalúzie dokážu ozvláštniť každý interiér. Je to jednoducho prvok do domácnosti, ktorý si všimnete hneď na prvý pohľad a ktorý vám dokáže takýmto spôsobom aj učarovať.

Ak hľadáte do interiéru prvok, ktorý bude moderný a zároveň mimoriadne praktický, vertikálne žalúzie do okien sú tým správnym riešením do každej domácnosti. Nezáleží na tom, či ide o modernú, alebo menej modernú domácnosť. Jednoducho povedané, každý si príde na svoje.

Regulujú denné svetlo

Medzi najväčšie benefity vertikálnych žalúzií patrí najmä dokonalá regulácia denného svetla. To znamená, že dokážu prepúšťať dovnútra toľko svetla, koľko sami preferujete. To si môžete nastaviť podľa vlastných preferencií. Napríklad, ak máte radi popoludňajší spánok, môžete si vertikálne žalúzie nastaviť tak, aby vám dovnútra neprenikali žiadne lúče.

V interiéri tak budete mať úplné zatmenie a maximálny kľud. Naopak, ak máte radi dostatok svetla aj vo vnútri, môžete si vertikálne žalúzie bez akýchkoľvek problémov jednoduchým spôsobom odostrieť. Všetko to záleží len na vás.

Vertikálne žalúzie aj na mieru

Ak si neviete vybrať z rozmerov, ktoré sú ponúkané na stránke FOA, môžete si vybrať vertikálne žalúzie alebo rolety na mieru. To znamená, že do základných údajov zadáte rozmery, ktoré sú dôležité pre správny nákup vertikálnych žalúzií. V tomto prípade ide teda o výšku, šírku a hrúbku. Rozhodne si však tieto rozmery dobre zvážte. Tak, aby sa jednoducho zmestili na plochu vášho okna alebo dverí. V opačnom prípade to nebude sedieť a budete si musieť zaobstarať žalúzie v iných, väčších alebo menších rozmeroch.

Hodia sa kdekoľvek

Tak, ako sme si už párkrát spomínali, vertikálne žalúzie sú výborným spôsobom zatemnenia aj do moderných, ale aj menej moderných objektov. Napríklad, výborne sa hodia do moderných budov, ktoré vynikajú veľkoformátovými oknami. To však neznamená, že nie sú vhodné aj do iných domácností, práve naopak. Oživia a zútulnia každý interiér, bez akýchkoľvek rozdielov. Táto ich univerzálnosť patrí medzi ich najväčšie benefity vôbec.

Vertikálne rolety sú vhodné nielen do kancelárskych priestorov, ale tiež aj do väčšieho terasového alebo balkónového okna či dverí. Jednoducho všade tam, kde chcete a kde po takomto prvku do domácnosti túžite. Je to len na vás, vašich preferenciách a možnostiach.

Ako vyzerá správna údržba o tieto žalúzie?

Premýšľate nad tým, ako by mala vyzerať údržba o vertikálne rolety? Nuž, tak, ako takmer pri všetkom, aj v tomto prípade platí, že by ste mali dbať o správnu starostlivosť o tento prvok do domácnosti. Dôvodom je najmä to, že ak skutočne túžite po tom, aby vám vydržali čo najdlhšie, treba sa o nich aj patrične starať. Samozrejme, to teraz neznamená, že ich budete musieť čistiť každý deň, to určite nie, práve naopak.

Vertikálne žalúzie vynikajú aj v oblasti, ktorá sa týka práve starostlivosti a údržby. To znamená, že vám postačí takéto žalúzie vyčistiť raz za čas, postačí raz za pár mesiacov. Vertikálne žalúzie látkové sú totiž vyrobené z materiálu, ktorý je jemný a ktorý by sa častým čistením mohol pokaziť.

Postačí, ak si zoberiete navlhčenú handričku a žalúzie vertikálne vyčistíte takýmto spôsobom. Určite nepoužívajte žiadne agresívne chemické prostriedky. Tie by totiž mohli materiál žalúzií len poškodiť. Okrem iného, prach z takéhoto prvku môžete zneškodniť jednoduchým spôsobom. Zoberiete vysávač a zapnete si ten najnižší sací efekt, aký na vašom vysávači poznáte. Takýmto spôsobom dokáže účinne povysávať všetok prach, ktorý sa na žalúziách nachádza.

Ideálne rozdelenie priestoru

Bývate v menšom byte alebo dome a nemáte priestor na samostatné izby? To nemusí byť žiadny problém! Priestor totiž dokážete rozdeliť aj vďaka vertikálnym žalúziám. Jednoduchým spôsobom ich rozmiestnite po miestnosti, vďaka čomu získate aj opticky väčší priestor. Je to skutočne skvelé riešenie aj do kancelárskych priestorov, prípadne menších domácnosti. Je totiž pochopiteľné, že nie každý si môže dovoliť kúpiť veľkú nehnuteľnosť s množstvom izieb. Vertikálne žalúzie sú však v cene, ktorú si môže dovoliť skutočne každý, bez akýchkoľvek rozdielov.

Široká ponuka farieb a motívov

Ak sa predsa len rozhodnete pre vertikálne žalúzie, určite sa zamerajte aj na farbu a dizajn tohto jedinečného prvku. Predsa len je to dôležitý faktor, aby vám žalúzie dokázali v domácnosti dokonale ladiť aj s ostatnými prvkami, ako je napríklad nábytok, prípadne farba stien alebo podlahy. Na výber však máte skutočne veľké množstvo motívov a farieb. Či už ide o neutrálne farby alebo viac žiarivé, je to len na vás aké si vyberiete. My odporúčame tie, ktoré sú o čo si neutrálnejších odtieňoch, pretože sa ľahko kombinujú a sú skutočne ideálnym riešením do každej domácnosti.

FOA ako to správne riešenie

Samozrejme, keď sa rozhodnete pre nákup vertikálnych žalúzií, mali by ste myslieť aj na to, akú spoločnosť si vyberiete. Tá by mala vynikať v mnohých smeroch, a to najmä v hodnoteniach zákazníkov, ktorí si vertikálne žalúzie od danej spoločnosti už zaobstarali. Aby sme vám to istým spôsobom uľahčili, odporúčame vám spoločnosť FOA. Máme na to hneď niekoľko zásadných dôvodov.

V prvom rade táto spoločnosť vyniká tým, že má dlhé roky praxe vo výrobe a predaji kvalitných vertikálnych roliet. Zaoberajú sa tým už dlhší čas, vďaka čomu si získali tak veľkú priazeň. Okrem iného, v ponuke nájdete množstvo farieb a motívov. Až si možno budete mať problém vybrať, keď sa na vás bude pozerať cez počítač tak veľká a rôznorodá ponuka. V tomto prípade má však spoločnosť FOA ďalšie riešenie. Jednoducho môžete požiadať o zaslanie vzoriek zdarma priamo až k vám domov. Výber tak bude rozhodne o čo si jednoduchší a vy to oceníte.

V každom prípade, na FOA vás čaká vysoko ochotný zákaznícky personál. So všetkých vám radi poradia a pomôžu aj s výberom tých správnych roliet. Pre FOA je totiž základom spokojný zákazník. Robia tak všetko pre to, aby bol zákazník čo najviac spokojný. Zákaznícky personál nájdete na online chate, prípade ich môžete kontaktovať aj prostredníctvom telefónnych čísel, ktoré sú uvedené na webovej stránke a eshope spoločnosti FOA.

Oplatí sa kúpa vertikálnych roliet?

Či už tomu veríte alebo nie, vertikálne žalúzie sa jednoducho oplatia z mnohých smerov. To znamená, že by ste si ich mali zaobstarať aj vy. Ak chcete rozjasniť vašu domácnosť a mať tam prvok, ktorý sa vám páči a na ktorý sa budete s radosťou pozerať každý deň, vertikálne žalúzie sú tým správnym riešením.

Okrem iného, sú výhodné aj po tej finančnej stránke. Cena totiž odráža kvalitu, ktorej zároveň aj zodpovedá. Preto neváhajte a zaobstarajte si vertikálne žalúzie do vašej domácnosti aj vy. Môžete si ich zakúpiť aj na diaľkové ovládanie, no v takomto prípade je pochopiteľne cena o niečo vyššia. Ide však o viac komfortné riešenie, ktoré bez akýchkoľvek pochybností radi oceníte.

Preto neváhajte a určite choďte do toho. Určite sa na stránke FOA vertikálne žalúzie oplatí zaobstarať. O tom niet pochýb. Veríme, že sme vás inšpirovali.