Repelent slúži na ochranu proti hmyzu. Pravdepodobne poznáte aj vy tie nepríjemné situácie, kedy vás otravuje hmyz. To nastáva najmä počas horúcich letných dní. Práve preto by ste sa mali dôkladne chrániť. Skvelým riešením je výber správneho repelentu proti hmyzu. Ako na to? My vám prinášame praktické rady, ktorými by ste sa mali inšpirovať aj vy!

Repelent proti hmyzu by mal byť súčasťou povinnej výbavy každého, kto sa chystá na turistiku, do prírody, prípadne von len tak. Ako dobre viete, hmyz vás môže napadnúť skutočne kdekoľvek. Ako si však vybrať tie správne repelenty? Na to sme sa pozreli bližšie a preto vám prinášame všeobecné rady a tipy, ktorými sa môžete inšpirovať. Vďaka týmto radám si totiž zaobstaráte skutočne kvalitný repelent, ktorý vám vydrží dlho a bude zároveň veľmi efektívny a účinný.

více v článku...

Konkrétny druh hmyzu

Základom všetkého je, aby ste dôkladne odhadli to, pred akým konkrétnym druhom hmyzu sa chcete chrániť, pretože na tom skutočne veľmi záleží. Na základe toho si totiž budete môcť zaobstarať skutočne efektívny a kvalitný repelent. Ideálnym riešením je, ak máte po ruke vždy repelent proti komárom, ktorý sa vám počas leta určite zíde. Postačí sa nastriekať pred tým, ako sa niekam vyberiete.

Prihliadajte na konzistenciu

Veľmi dôležitá je aj konzistencia daného repelentu. Niektoré je možné zaobstarať v spreji, iné napríklad v podobe krému. To, akú podobu si vyberiete záleží len na vašich preferenciách a možnostiach. Pri výbere si však dajte pozor na konzistenciu. Niektoré lacnejšie repelenty sú totiž v lepkavej podobe, čo nie je zrovna príjemné, ak si nastriekate takýto repelent na pokožku.

V neposlednom rade, odporúčame vám vždy investovať do vyššej kvality. V mnohých ohľadoch a to totiž určite oplatí. Taktiež je však dôležité povedať, že v súčasnej dobe sú mnohé repelenty vo veľmi výhodných cenách, čo určite oceníte.