Aj keď v kúpeľni nestrávite veľkú časť dňa, to neznamená, že si nezasluhuje veľkú pozornosť pri jej zariaďovaní. Kúpeľňa spolu so svojimi komponentmi plní dôležitú úlohu vo vašom dome. Zariaďte si kúpeľňu podľa vašich predstáv. Môžete sa inšpirovať našim článkom.

více v článku...

Kúpeľňa a jej pridaná hodnota

Okrem toho, že kúpeľňa je priestor, kde sa človek chodí upraviť, chodí tam aj relaxovať. Rozumným riešením v prípade menších priestorov je praktické usporiadanie nábytku, doplnkov a spotrebičov. Dizajnové kúsky krásne definujú štýl aký preferujete a navyše splnia svoj účel. Nemusíte nakupovať komponenty do kúpeľne za veľa peňazí. Stačí ak si urobíte prehľad, kde čo predávajú a čo by sa vám zišlo, premeriate si voľný priestor, ktorý chcete využiť a následne si zadovážite všetko na mieru a podľa vašich predstáv.

Väčšina malých kúpeľní má WC oddelené od sprchovej časti, ale v prípade tých väčších sa tieto dve miestnosti spájajú. Usporiadanie častí kúpeľne a toalety závisí od tvaru miestnosti a dostupných prípojok na vodu a odpad. Dnes máte možnosť si zadovážiť aj závesné wc misy, ktoré šetria miestom a naviac pod nimi môžete ľahko upratať.

Toaleta súčasťou kúpeľne? Prečo nie!

V súčasnosti si túto možnosť môžete dovoliť prakticky v každej kúpeľni, ak máte k dispozícii dostatok priestoru a prípojok na vodu a odpad. Dnes sa k tradičným WC toaletám pridali aj pisoáre pre mužov, ktoré môžu byť oddelené zástenou od ostatných častí kúpeľne. Súčasťou WC toaliet by mali byť čistiace prostriedky na udržanie čistoty v nej, hygienické pomôcky a wc kefy.

Dnes si môžete kúpeľňu, WC a jeho príslušenstvo nadizajnovať tak, aby sa vám v tejto miestnosti dobre existovalo. Kúpeľňový nábytok, rôzne dekorácie a vône, efektívne rozmiestnené spotrebiče idú ruka v ruke s módou. Taktiež aj obklad, ktorý použijete na steny či na podlahu môže krásne súvisieť s celkovým dizajnom kúpeľne. Biela farba je stále v kurze a keď sa doplní kovovými, drevenými alebo dokonca sklenenými komponentmi, bude to vyzerať úžasne.