více v článku...

Stáť celý deň upotená pri sporáku nie je snom žiadnej gazdyne. Už vôbec nie, keď aj tak hosťom nevyhoviete. Radšej sa všetci presuňte von na čerstvý vzduch a rozpáľte gril na plné obrátky. Pripravíte lahodný obed alebo večeru, vďaka čomu vás hostia vychvália do nebies. To len vďaka tomu, že si jedlo môžete vychutnávať na čerstvom vzduchu. Druhou tajnou prísadou úspechu je kvalitná udiareň.

Ako na nezabudnuteľný pokrm?

Dobré jedlo je samozrejmosťou, to ale nie je všetko, čo návštevu u vás spraví nezabudnuteľnou. Je za tým oveľa viac. Investujte do pekného prestierania, najlepšie, keby ste to všetko pekne farebne zladili. Plastové kelímky, papierové taniere, obrus, servítky a balóniky. Samozrejme, len ak máte na to chuť a náladu. 

Vytiahnite von aj bluetooth reproduktor, ktorý rozprúdi zábavu. Hostí môžete usadiť na záhradný nábytok alebo do záhrady na deku či malé stolčeky. Aby sa vám pohodlne jedlo, vezmite aj drevené dosky alebo niečo, na čo jedlo môžete položiť a pohodlne krájať. Ani nebudete vedieť ako a všetko to zbehne tak rýchlo.

Čo uvariť?

Najväčšou klasikou je grilované kura s barbecue omáčkou. Príprava vám nezaberie viac, ako 15 minút a na grile sa upečie za 45 minút. Každý si toto pikantné kura na rodinných oslavách zamiluje. Dokonca sa naučíte vyrobiť domácu barbecue omáčku, po ktorej si každý oblízne prsty. Pokiaľ chcete niečo jednoduchčie a zdravšie, môžete na udiarne položiť kura s ananásom alebo citrónom. 

Či už hľadáte zábavný spôsob, ako zúžitkovať prezreté ovocie alebo jednoducho máte chuť na rýchly puding, vyskúšajte fro-yo recepty, ktoré určite ulahodia. Vrecká s mrazeným ovocím sú skvelé na to, aby ste ich schovali do mrazničky a pripravili na domáci mrazený jogurt. 

Nájdete ich v supermarketoch po celý rok alebo jednoducho nasekajte a zmrazte prebytok zrelého sezónneho ovocia v jednej vrstve na tácke a po zmrazení preložte do opakovane použiteľných mraziacich vreciek, aby ste ušetrili priestor. Buďte kreatívni s fro-yo receptami zmiešaním mrazeného ovocia podľa toho, čo je práve trendy. Mrazené jogurty sú pochúťkou samou o sebe.