Výber hodiniek si vyžaduje vašu pozornosť a aj trochu času. Musíte si totiž poprezerať rôzne ponuky a pritom sa zamerať na parametre a funkcie, ktoré sú pre vás dôležité. Vo všeobecnosti je ale jednoduchšie vyberať klasické hodinky s ciferníkom ako moderné smart hodinky. Tie totiž vyberáte na základe značky a vzhľadu, oproti tomu smart hodinky majú množstvo ďalších funkcií, ktoré treba preskúmať.

Ako si vybrať klasické hodinky?

Klasické analógové hodinky zobrazujú čas prostredníctvom ručičiek. Väčšinou disponujú dizajnom, ktorý ich predurčuje na každodenné nosenie – hodia sa ku všetkému a dokonca ich môžete zvoliť aj na spoločenské udalosti. Pri výbere je potrebné pozerať sa na jednotlivé parametre. Pozerajte sa napríklad na váhu hodiniek – do 80 gramov ide o ľahké hodinky, medzi 80 až 160 zas o hodinky so strednou hmotnosťou. Šírka remienku je taktiež dôležitým parametrom, rovnako ako priemer ciferníku.

Rovnako však treba dbať na to, akým spôsobom strojček funguje a teda na pohon. Vždy si teda vyberajte model podľa vašich preferencií – môžete si vyberať napríklad elektronické strojčeky alebo mechanické. Z praktického hľadiska je nesmierne dôležitý materiál, z ktorého sú hodinky vyrobené. Ten ovplyvňuje ich životnosť, ale tiež aj estetickú stránku. Ak chcete zistiť viac ohľadom toho ako si vybrať ideálne hodinky, odporúčame navštíviť Magazín o hodinkách.

Ako si vybrať smart hodinky?

Smart hodinky si treba vyberať na rovnakom princípe. Základom je samozrejme vhodný mechanizmus a tiež vizuálna stránka, aby ste ich s radosťou nosili a prakticky využívali. Smart hodinky však majú aj množstvo funkcií navyše, ktoré môžete na dennej báze využívať. To závisí napríklad od toho aký máte vzťah k pohybu alebo akú prácu vykonávate. Vždy je teda dobré si kúpu zvážiť, pretože viac funkcií väčšinou priamoúmerne znamená aj väčšia vstupná investícia. Prečítajte si viac o hodinkách a pozrite si najlepšie hodinky v jednotlivých kategóriách na hodinkovom portáli najdihodinky.sk.