více v článku...

Valentín sa blíži a táto príležitosť si žiada aspoň malý darček. Dámske parfémy patria medzi najobľúbenejšie darčeky na každú príležitosť, a tento romantický deň nie je výnimkou. Potešte svoju lásku a venujte jej parfum, ktorý dokáže opantať jej i vaše zmysly.

Prečo je voňavka správny darček na Valentína?

Vybrať najvhodnejší dámsky parfém je neľahká úloha. O to viac sa preto cení, ak sa trafíte do vkusu vašej milovanej osoby. Aby sa vám to podarilo, bude to vyžadovať trochu pozornosti a možno aj malý prieskum. Kupovať sladké parfémy pre ženy alebo budú lepšie korenisté dámske vône? Najľahšou cestou, ako to zistiť, je preskúmať parfumy, ktoré už vaša partnerka má.  Ak takúto možnosť nemáte, venujte viac pozornosti tomu, ako vonia, keď ste v jej blízkosti.

Samozrejme, môžete sa rozhodnúť aj podľa svojho vkusu a možno objavíte nový parfum, ktorý vašej polovičke perfektne sadne. V neposlednom rade treba spomenúť fakt, že vôňa je určitým afrodiziakom. Ak vám niekto príjemne vonia, stáva sa pre vás príťažlivejším. Nie je preto chyba vybrať parfum, ktorý osloví práve vás. Pri každom použitý parfumu si vďaka tomu vaša partnerka spomenie na vás a romantický valentínsky večer, ktorý ste spolu strávili.

Sladké parfémy pre ženy s romantickou dušou

Sladké dámske parfémy patria k obľúbeným vôňam najmä medzi nežnými a romantickými ženami. Nachádzajú sa v nich kvetinové a ovocné vône, pričom sladkosť a sviežosť sa vzájomne nevylučujú.  Medzi svieže kvetinové vône patria tóny frézie či ruže, o niečo plnšiu vôňu dodá parfumu konvalinka, pivonka a ambra. Tento typ vône je vhodný pre všetky vekové kategórie i ročné obdobia. Náznak tajomna získajú sladké parfémy pre ženy s drevitými tónmi, napríklad cédrovým drevom.

Medzi dámske parfémy so sviežim charakterom patria ovocné a citrusové vône. V ovocných vôňach sa často nájdu sladké jahody, maliny či broskyňa v kombinácii s kvetinovými tónmi. Najviac ľahkosti a sviežosti v sebe ukrýva citrusová voňavka s obsahom exotického ovocia, ako je limetka, citrón, grep alebo pomaranč.  

Zmyselné a vášnivé korenisté dámske vône

Korenistá dámska vôňa vyžaruje zmyselnosť a vášeň. Orientálne pafumy sú ťažšie a najčastejšie sa nosia na jeseň a v zime, pretože práve v tomto období vás zahalia do hrejivej atmosféry vzdialených krajín. Ideálne sú aj na spoločenské akcie či romantickú večeru. Valentín je príležitosťou, ktorá priam vyzýva k tomu, aby ste zvolili drevitú, exotickú vôňu s tónmi pižma, pačuli, vetiveru a fazule tonka. Výrazná teplá voňavka s ťažšou vôňou najviac pristane ženám vo veku od 30 rokov, mladšie ženy zvyčajne obľubujú skôr trochu sviežejšie a sladké parfémy pre ženy.

Korenisté dámske vône môžu byť pikantné, ale aj drevité, zvyčajne v nich nájdete tiež kvetinové tóny, ktoré im dodávajú nezvyčajný akcent. Stačí si len predstaviť súhru ruží, jazmínu a pomarančového kvetu s korenistými akordmi alebo sviežim bergamotom.