Ostalo vám doma ovocie, ktoré ste nestihli skonzumovať? Nemusíte sa báť, že skončí zbytočne v koši. Použite ponorný mixér a pripravte si z neho kvalitné a chutné smoothie.

Plytvanie potravín je globálnym problémom, ktorému sa častokrát nevieme vyhnúť. A zbytočne veľké množstvo potravín nakoniec končí v komposte alebo v odpadkovom koši.  Pritom množstvo potravín dokážeme veľmi ľahko zachrániť. Napríklad takú zeleninu či ovocie dokážeme jednoducho spracovať aj vtedy, keď sú prezreté alebo mäkšie ako by mali byť. Postačí vám k tomu ponorný alebo tyčový mixér od značky Braun. Pomocou spotrebičov ako je ponorný mixér dokážete premeniť aj ovocie, ktoré by ste za normálnych okolností už nezjedli na skvelé pokrmy a neplytvajte tak potravinami. Môžete si pripraviť ovocné kaše, džemy alebo poriadne chutné a zdravé smoothie.

Tipy na dobré a osviežujúce smoothie

V prípade, že vám došla inšpirácia na to, ako si pripraviť vaše obľúbené smoothie. Prinášame vám niekoľko ďalších receptov, ktorými sa môžete inšpirovať.

Banánová kombinácia

Najčastejším ovocím, ktoré za krátky čas prestane vyzerať vábivo je banán. Napriek tomu, že ovocie je chuťovo dobré, čierna farba, ktorú po pár dňoch získa robí z ovocia kúsok, ktorý radšej odstrčíme ako by sme ho mali zjesť. Avšak ani banán, ktorý má čiernu farbu, nemusí skončiť v koši. Použite ho do smoothie.

Banán má veľkú výhodu v tom, že sa hodí v kombinácii takmer s každým ovocím. Takže napriek tomu, že by ste ho už len tak nezjedli, dajte ho do mixéru a spravte si z neho smoothie. Chutná kombinácia je napríklad s jahodami, malinami ale aj jablkami. Naviac banán obsahuje veľké množstvo vitamínov a živín, táto zdravá svačinka teda aj posilní aj vašu imunitu.

Zelené smoothie

Výbornou kombináciou smoothie je ovocie so zelenou zeleninou. Ak vám ostane akékoľvek ovocie skombinujte ho napríklad so špenátom, avokádom, uhorkami alebo zeleným šalátom. Ideálne ovocie sú jahody, ananás, pomaranče či jablká ale fantázie sa medze nekladú. Jednoducho dajte do mixéra ovocie a zeleninu podľa chuti a pripravte si tak chutnú bombu vitamínov. Obschnuté špenátové listy alebo šalát sa v smoothie veľmi ľahko stratia a vy tak nemusíte vyhadzovať zbytočne potraviny do koša.

Netradičné kombinácie

Výhodou smoothie je to, že si môžete zvoliť kombináciu podľa svojej chuti alebo podľa toho, čo chladnička dá a potrebujete to akútne spracovať. Fantázie sa pri smoothie naozaj medze nekladú. Zostala vám cvikla, ktorá už je mäkká a nemá ideálny tvar? Nevadí, ponorný mixér si s ňou hravo poradí. Pridajte k nej citrusy a máte skvelú svačinku na cesty.

Taktiež môžete využiť rôzne exotické kombinácie, alebo do vašeho smoothie pridajte aj jogurt, ktorému bude čoskoro končiť záruka. Získate tak výdatnejšiu svačinku, ktorá vás zasýti na dlhší čas. Keď ešte pridáte ovsené vločky, máte prichystané úplne výdatné raňajky. Jednoducho všetky suroviny rozmixujete ponorným mixérom a potom sa môžete pustiť do jedenia.

K tomu, aby ste si doma urobili chutné smoothie nepotrebujete špeciálny smoothie mixér, postačí vám obyčajný ponorný mixér alebo tyčový mixér. Existuje množstvo receptov, ktorými sa môžete pri príprave smoothie inšpirovať, avšak ak sa potrebujete zbaviť ovocia, kľudne ho do smoothie môžete použiť. Vyhnete sa zbytočnému plytvaniu potravín.