Počuli ste už niekedy o diamantovom maľovaní? Vo všeobecnosti ide o veľmi kreatívnu činnosť, ktorá si získala priazeň už dosiaľ mnohých ľudí. Ak ste o maľovaní s diamantmi dosiaľ nepočuli, určite nezúfajte. Práve v tomto článku sa vám budeme snažiť priblížiť všetko to najdôležitejšie.

Najskôr si povieme niečo o tom, čo to diamantové maľovanie vôbec je. V súčasnej dobe existuje veľa možností ako vytvoriť obraz jednoduchým spôsobom. Môže ísť napríklad o maľovanie číslami. Na podobnom princípe je založené aj diamantové maľovanie. Do vyznačených častí budete totiž vkladať diamanty, ktoré tam patria. Samozrejme, toto nerobíte rukou ale špeciálnym perom. Diamantové maľovanie je jedinečné a originálne riešenie. Najlepšie na tom je, že nemusíte byť umelec, aby ste dokázali vytvoriť krásny obraz, podľa vlastných predstáv a preferencií. Preto ak nie ste moc zruční, určite nezúfajte. Diamantové maľovanie si totiž zamilujete, o tom niet pochýb.

více v článku...

Ako postupovať pri maľovaní s diamantmi?

Predtým, ako sa do toho bezhlavo vrhnete si dobre premyslite, ako vlastne chcete začať. Najskôr by ste si totiž mali pripraviť všetko, čo budete potrebovať. Samozrejme, všetko podstatné nájdete aj v originálnom balení. Ak by vám niečo chýbalo alebo sa stratilo, môžete si to zaobstarať samostatne. Maľovanie diamantmi si vyžaduje viac času. Vždy by ste to však mali vykonávať len v čase, kedy máte na to aj chuť. Nejde o žiadnu povinnosť, ale zábavu, prípadne relax, pri ktorom si máte odpočinúť.

Najskôr si pripravte samolepiace plátno s predtlačeným motívom, špeciálne pero, misku, kde budete naberať diamanty a voskovú hmotu. Práve tá sa využíva na ľahké uchopenie diamantov. Nezabúdajte si pripraviť aj všetky potrebné vrecká s diamantmi. Každý sáčok je dobre označený, a tak sa vám zaručene nestane, že by ste sa v niečom pomýlili.

Postupovať by ste mali podľa vlastných preferencií. My však odporúčame, aby ste maľovanie s diamantmi vykonávali čo najjednoduchším spôsobom. To znamená, že napríklad si najskôr zoberiete sáčok s modrou farbou diamantov a tie prilepíte na všetky miesta, ktoré sú vopred označené, že tam má ísť táto farba. Takýmto spôsobom sa vám nikdy nestane, že by sa vám diamanty poplietli alebo by ste nejaké kúsky stratili. Samozrejme, kreativite sa medze nekladú. Farby si tak môžete zamiešať podľa vlastných preferencií.

Aj vy sa môžete stať umelcom!

Pri diamantovom maľovaní platí, že jednoducho každý sa môže stať umelcom. Nemusíte mať za sebou kurz výtvarnej výchovy, ani nič podobné. Ak chcete tvoriť a robiť niečo kreatívne, diamantová mozaika je to správne riešenie pre vás. Predsa len, diamantovanie je kreatívna činnosť, ktorá je vhodná pre všetky vekové kategórie. Aj to je dôvod, prečo sa v súčasnej dobe čoraz viac dáva aj do materských škôl, kde sa malé deti učia jemnej motorike.

To sa však môžu naučiť aj starší ľudia, ktorí už nemajú až tak dobre vyvinutý úchop. Jednoducho povedané, zabaviť sa môžete celá rodina. Ak vás už omrzeli klasické spoločenské hry a chcete niečo viac, určite je 5d diamantové maľovanie to správne riešenie. Táto činnosť totiž dokáže aj utužovať medziľudské vzťahy. Budete totiž robiť na jednom projekte spoločne. Určite sa dobre zabavíte a budete diamantové maľovanie s rámom vykonávať s láskou a veľkou radosťou. Samozrejme, aj v tomto prípade platí, že všetko záleží od vašich preferencií. Ak radšej takéto oddychové aktivity vykonávate radšej v súkromí, máte tú možnosť.

Motívy, z ktorých si vyberie jednoducho každý

Najväčšou výhodou diamantového maľovania je to, že na výber máte široké spektrum motívov, ktoré sú rôznorodé. Napríklad, vybrať si môžete motívy zvierat, prírody, miest, umenia, prípadne obrazy slávnych umelcov, ako je Mona Lisa. V ponuke na DIAMONDI nájdete aj veľký výber detských motívov, ktoré si aj vaše ratolesti s určitosťou zamilujú. V súčasnej dobe však existuje ešte jedno originálne riešenie – obraz podľa vlastnej fotografie. Ak si neviete vybrať z ponuky motívov, prípadne hľadáte niečo ešte viac jedinečné, obraz podľa vlastnej fotografie je tá správna voľba práve pre vás.

Okrem iného, takéto obrazy si môžete zaobstarať v rôznych rozmeroch. Tie si vyberajte na základe toho, kde takýto obraz podľa vlastnej fotografie chcete umiestniť. Dokonca, takéto diamantové maľovanie a vytvorené obrazy touto aktivitou sú skvelým riešením aj ako darček pre blízkych či priateľov. Ak sa im blíži nejaký sviatok, prípadne ich chcete len tak potešiť, toto je veľmi originálne riešenie. Na DIAMONDI nájdete rôzne ponuky, ktoré sú však vo vysoko priaznivej cene. Rozhodne sa kúpa takýchto obrazov oplatí aj vám, o tom niet žiadnych pochýb.

Čo nájdete v balení?

Jednoducho povedané, ak si zaobstaráte obraz diamantové maľovanie pre deti alebo dospelých, v balení obdržíte skutočne všetko potrebné. To je veľmi výhodné, pretože si tak už nič viac nebudete musieť dokupovať. V balení nájdete kvalitné diamanty, ktoré sú nevyhnutné na túto kreatívnu činnosť, špeciálne pero, vďaka ktorému môžete na lepiace plátno nanášať jednotlivé diamanty, samotné plátno, voskovú hmotu a pinzetu.

Jednoducho všetko, čo budete potrebovať. Určite tak nebudete musieť míňať ďalšie financie na to, aby ste si zaobstarali aj ďalšie potrebné príslušenstvo. Samozrejme, ak by ste chceli viac diamantov, prípade niečo z príslušenstva stratíte, máte tú možnosť si to zaobstarať samostatne. Ceny sú opäť veľmi priaznivé a na škodu vám to rozhodne nebude. Práve naopak, budete to môcť využiť v rôznych situáciách. Napríklad aj vtedy, ak by ste sa rozhodli vyrábať vlastné dekorácie.

Skvelá dekorácia do interiéru

No a keď už sme pri tých dekoráciách, obrazy diamantové maľovanie si môžete vyložiť na poličku, zavesiť na stenu, prípadne nájsť iný spôsob, ako ich mať neustále na očiach. Predsa len, je to umelecké dielo, ktoré bez akýchkoľvek pochybností oceníte. Okrem iného, určite by ste to nemali príliš preháňať a kombinovať.

Ak máte príliš veľa obrazov, nemusíte si ich všetky vyložiť. Môžete ich aj darovať, prípadne predávať, keďže niektorí ľudia sa živia aj takouto činnosťou. Diamantovanie totiž všetci ľudia radi ocenia, pretože je to pomerne náročná činnosť, ktorá si vyžaduje istý čas. Okrem iného, hotové obrazy sa výborne hodia do detskej izby, spálne či obývacej miestnosti. Jednoducho všade, kde trávite nejaký čas. Dnes už je bežné, že takéto obrazy zdobia aj reštaurácie, útulné kaviarne či materské alebo základné školy. Jednoducho dokážu upútať na prvý pohľad a aj preto sú tak veľmi obľúbené.

Prevencia ochorení rôzneho druhu

Teraz sa už dostávame aj k tým zdravotným benefitom diamantového maľovania. Keďže ide o činnosť, počas ktorej musíte zapojiť aj mozog, precvičuje sa vám tak pamäť a sústredenie. To priaznivo vplýva aj na to, že tak rýchlejšie predchádzate rôznym neurodegeneratívnym ochoreniam, ktoré sú bežné najmä v pokročilom veku. Napríklad, diamantové maľovanie je aj ako prevencia ochorení ako je Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba či demencia. Za prevenciu sa považuje jednoducho všetko, kde zapájate svoje myslenie. Môže ísť aj o vedomostné súťaže v televízii, lúštenie krížoviek, ale aj diamantové maľovanie, ktoré je okrem iného aj veľmi kreatívna aktivita.

Zlepšuje trpezlivosť a koncentráciu

Diamantovanie je vhodné pre všetkých, no ak vám to bude navodzovať len napätie, pravdepodobne to nie je celkom vhodné pre vás. Samozrejme, chce to čas, aby ste si na túto činnosť dobre zvykli. Nerobte to však s frustráciou, pretože by vás to mohlo len a len odradiť. Preto si radšej na to nechajte čas a robte to, keď budete mať chuť diamantovať.

Okrem iného, táto jedinečná aktivita vám vďaka tomu napomôže aj k tomu, aby sa v rôznych životných situáciách vedeli dobre ovládať a aby ste mali väčšiu trpezlivosť. To je veľmi dôležité, pretože potom vás len tak ľahko niečo nevyprovokujte. Okrem iného, v živote je potrebné aj dobré sústredenie. Aj tomu vás naučí 5d diamantové maľovanie.

Výborná relaxačná metóda

Každý z nás si potrebuje raz za čas dobre oddýchnuť. Všetci vyhľadávajú rôzne aktivity, ktoré ich privedú na iné myšlienky. Môže ísť napríklad o cvičenie, prechádzku v prírode, upratovanie, varenie, prečítanie dobrej knihy alebo aj diamantové maľovanie. Predsa len, táto činnosť dokáže vás aj vašich blízkych upokojiť až natoľko, že zabudnete na všetky problémy či starosti, ktoré sa vám v ten deň napríklad udiali. Oddýchnete si a budete tak ako znovuzrodení. Načerpáte totiž veľké množstvo energie, čo rozhodne oceníte.

Idete do toho aj vy?

Tak čo, aké máte teraz pocity? Počuli ste už o diamantovom maľovaní aj niekedy predtým? Ak nie, teraz si už môžete povedať, že viete o čo ide. Ak sa vám táto kreatívna aktivita zapáčila, určite choďte do toho. Každý má tú možnosť. Začnite však ľahšou úrovňou, aby ste sa to poriadne naučili. Rozhodne vás to chytí za srdce a po vytvorení obrazu budete doslova nadšení. Preto neváhajte a vyberte si aj vy z veľkého množstva motívov, ktoré nájdete v ponuke. Určite to neoľutujete. Práve naopak. Veríme, že sme vás inšpirovali a podporíte svoju kreativitu aj vy.