Rozmýšľate nad transplantáciou vlasov ale doteraz ste ešte nenašli vhodnú kliniku pre transplantáciu vlasov? Zhrnuli sme pre Vás niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mali podrobiť zákroku na klinike Phaeyde.

Prečo je výhodné podstúpiť transplantáciu vlasov na klinike Phaeyde?

Na klinike pre transplantáciu vlasov Phaeyde, ktorá využíva najmodernejšie metódy transplantácie vlasov, je bezpečnosť pacientov zabezpečená zvýšeným počtom dezinfekčných miest a vysokou úrovňou hygieny. Nosenie rúška je povinné na celej klinike a vstup je možný iba po meraní telesnej teploty. Za týchto podmienok sa pacient aj personál kliniky môžu cítiť úplne v bezpečí.

Čo by ste mali vedieť o metódach transplantácie vlasov, ktoré používa klinika Phaeyde?

Pacient si môže vybrať z niekoľkých metód (FUE, FUE safe system), pri ktorých sa jedná o najnovšie techniky. Najefektívnejšia je však metóda transplantácie vlasov S.H.E (Single Hair Extraction) vyvinutá klinikou Phaeyde, pri ktorej sa na výber štepov používa neskutočne tenká dutá ihla s priemerom, 05-08 mm. Výsledkom je, že malé vpichy, ktoré vznikli počas zákroku zmiznú bez stopy asi za týždeň, maximálne ale za 10 dní, rovnako ako stopy po menších vpichoch ihlou. Nevznikajú žiadne jazvy, stehy nie sú potrebné.

Obrovskou výhodou tejto techniky oproti ostatným je, že veľmi tenká dutá ihla určená na výber nepoškodzuje štepy v darcovskej oblasti. Taktiež je možné vsádzať štepy mimoriadne husto, aby sa dosiahol čo najprirodzenejší efekt.

Norbert Kiss Transplantácia Vlasov Pred Po – PHAEYDE Clinic Bratislava

Ako prebieha transplantácia vlasov?

Ako prvý krok pošle pacient na kliniku fotografie o svojej vlasovej časti hlavy, tieto vyhodnotí špecialista, ktorý zákrok vykonáva. Potom nasleduje osobná alebo online konzultácia s cieľom naplánovať transplantáciu vlasov pre každého pacienta individuálne.

Zákrok trvá buď jeden alebo dva dni, v závislosti od množstva transplantovaných štepov. Počas dňa poskytuje klinika pacientovi maximálny komfort s vlastnou izbou aj s obedom.

Pred transplantáciou vlasov sa vo väčšine prípadov pacient podrobí holeniu vlasov na 1 mm. Potom špecialista na transplantáciu vlasov zakreslí darcovskú oblasť, pomocou lokálnej anestézie ju umŕtvi a začne extrakcia štepov. Nasleduje transplantácia vlasov, ktorá si vyžaduje veľmi vysokú presnosť. Počas zákroku sú kratšie prestávky každé dve hodiny. Samotná transplantácia je bezbolestná, pacient môže počas zákroku pocítiť mierne brnenie a minimálne nepohodlie.

Čo sa stane po zákroku?

Darcovská oblasť bude asi 4-5 dní mierne páliť a svrbieť, ale tento pocit je iba dočasný, po niekoľkých dňoch úplne pominie.

Cieľová oblasť sa hojí o niečo pomalšie, môžu sa vyskytnúť drobné chrasty. Úplné zotavenie v tejto oblasti môže trvať 6 – 12 dní, s trvalými ranami alebo jazvami netreba počítať.

Transplantované vlasy sa uchytia v pokožke hlavy počas prvých 8 – 12 dní. Vzhľadom na to, že presadenie štepov predstavuje pre organizmus traumu, istým spôsobom šok (podobne ako pri transplantácii orgánov) možno v prvom rade očakávať stratu týchto vlasov. Ale netreba sa báť, toto je súčasť úplne prirodzeného procesu. Vlasové folikuly vstúpia do pokojovej fázy po dobu 4-6 mesiacov a až potom začne rast vlasov v cieľovej oblasti. Štepy budú životaschopné a vlasy zostávajú po celý život.

Na čo si treba dať pozor po transplantácii vlasov?

Prvý týždeň po operácii je pre dobré hojenie nevyhnutné vyhýbať sa fajčeniu, alkoholu, káve, sýteným nápojom a korenistým jedlám. Je tiež potrebné dbať na to, aby pacient nerobil náhle pohyby alebo predklony. Parná sprcha je zakázaná. V prvom mesiaci sa vôbec neodporúčajú sauna, solárium a plávanie.

Po transplantácii vlasov je dôležité venovať viac ako priemernú pozornosť základnej hygiene a zabrániť kontaktu s domácimi miláčikmi v prvých týždňoch, aby sa zabránilo riziku infekcie.

Kedy môže pacient po transplantácii vlasov cestovať domov?

Pacient môže cestovať domov hneď po skončení zákroku v poobedných hodinách. Vďaka precíznej metóde S.H.E, ktorú vyvinula klinika Phaeyde, sa pokožka hlavy pacienta regeneruje mimoriadne rýchlo, takže kontrola po zákroku nie je nevyhnutná. V prípade otázok sa na nás môže pacient obrátiť kedykoľvek e-mailom a telefonicky.

Na čo by sa mal pacient sústrediť pri výbere kliniky na transplantáciu vlasov?

Hlavnými podmienkami pri výbere kliniky sú odborné znalosti a dostatočné skúsenosti (počet úspešných transplantácií vlasov) a pre pacienta je tiež nesmierne dôležité brať do úvahy používané metódy a najmodernejšie techniky transplantácie vlasov. V neposlednom rade je podstatné, aby si pacient mohol zvoliť pre neho najviac vyhovujúcu metódu, čo sa týka množstva štepov aj ceny.

Klinika Phaeyde má medzinárodný štandard vybavenia. Jej odborníci na transplantáciu vlasov majú dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti a patria medzi špecialistov, ktorý vykonali najviac transplantácií vlasov v strednej Európe.

Na klinike Phaeyde si môžete vybrať z troch typov metód na transplantáciu vlasov (FUE, FUE Safe System, S.H.E).

Zákrok je takmer úplne bezbolestný a vykonáva sa najtenšou ihlou dostupnou v Európe. Vďaka tomu sa pokožka hlavy pacienta regeneruje oveľa rýchlejšie.

Ceny transplantácie sú oveľa výhodnejšie ako v iných krajinách, čo nemá vplyv na kvalitu služby, a v cene za balík je zahrnutá aj cena ubytovania pre pacienta prichádzajúceho zo zahraničia. Po zákroku je lekárska kontrola pre našich pacientov bezplatná.

Ak máte ďalšie otázky, navštívte webovú stránku kliniky Phaeyde alebo sa prihláste na osobnú alebo online konzultáciu, počas ktorej dôsledne zodpovieme všetky Vaše otázky.

Transplantácia vlasov na vysokej úrovni v roku 2022 iba na klinike Phaeyde!