Len prednedávnom ste si povedali “áno”, keď Vás požiadal o ruku a ani ste si to ešte poriadne neuvedomili a svadba je už za dverami?

Na čo všetko sa nemôže zabudnúť, aby bola vaša svadba ten najkrajší a nezabudnuteľný zážitok či už pre vás mladomanželov, ale aj pre hostí? Určite chcete, aby si každý z vašej svadby odniesol len tie najkrajšie spomienky a zážitky a možno aj inšpiráciu pre svoju vlastnú svadbu.

více v článku...

Na čo myslieť pri plánovaní svadby?

Prvým základným bodom pri plánovaní svadby je vybrať si, v akom štýle sa bude svadba niesť. Treba zvážiť či chcete malú alebo veľkú svadbu? Tradičnú alebo modernú ? Svadba v kostole alebo na radnici ?

Nič netreba nechať na náhodu a treba všetko poriadne do detailov doladiť, aby ste spomínali dlho na tento váš “najkrajší deň”.

Výber vhodných farieb

Klasikou každej svadby su biele šaty u nevesty, je to znak čistoty, a tým hlavným symbolom každej svadby.

Ale akej farby budú všetky možné doplnky?

Či už to bude romantická ružová , luxusná zlatá alebo výrazná červená, prípadne nemusí to byť len jedna farba – môže to byť aj kombinácia viacerých farieb.

Základ je, že si treba dávať pozor na to, aby to všetko k sebe poriadne ladilo a nepôsobilo rušivo. Pre dobrý dojem je potrebné prispôsobiť zvolenej farbe/ farbám všetko – svadobné stoly, kvety, kytice, pozvánky, menovky a všetko čo k prípravám na svadbu patrí.

Svadobné oznámenia

Ďalším takým dôležitým bodom ku svadbe patria svadobné oznámenia. Ak už máte stanovený dátum, miesto čas hostiny, tak je potrebné si vybrať svadobné oznámenia. Ideálne je začať sa nimi zaoberať aj 3-4 mesiace skôr.

Dnešná moderná doba prináša veľmi veľa možností ako si vytvoriť pozvánky na svadby. Môžete si zvoliť, či to bude pozvánka na papieri, či to bude vlastnoručne vyrobená pozvánka, aký obal na pozvánku použijete atď.

Ak vás papier moc nefascinuje, a chcete byť originálni, tak môžete vymyslieť niečo jedinečné, také na čo budú druhí a hlavne vy veľmi dlho a s nadšením spomínať.

Čo tak si vytvoriť svadobné oznámenie s pomocou tričiek so zaujímavou alebo s vtipnou potlačou? Môžete si buď vybrať z množstva tričiek s vyrobeným motívom, ako napríklad tričká pre páry, svadobne tričká a tričká pre rozlúčku so slobodou.

Alebo si môžete vyrobiť jedinečné tričká s vlastnou potlačou s dátumom vašej svadby, s vašimi fotkami alebo s nejakými vtipnými informáciami.

Hlavne však myslíte na to, že svadba má byť aktom lásky – takže tomu podriaďte všetko ostatné, nech zo svadby nie je len stres a naháňanie sa za umelou dokonalosťou.