Existuje veľa rôznych typov spacích vakov pre bábätká. Pri ich výbere sa môžete rýchlo stratiť. Pripravili sme pre vás praktického sprievodcu pri nákupe spacieho vaku pre bábätko. 

Samozrejme musí mať každé dieťa svoju pohodlnú detskú deku. Pre spánok v postieľke sa odporúča spací vak. Spací vak udržiava dieťa v teple a bezpečí. Spacie vaky sú navrhnuté tak, aby chránili pred udusením. 

Spací vak pre bábätká

Materiál

Pri výbere sa zamerajte na kvalitu materiálu, veľkosť a hrúbku. Vyberte si kvalitný spací vak, ktorý bude skutočne chrániť a poskytovať to správne pohodlie. Materiál musí byť kvalitný, aby chránil jemnú detskú pokožku. 

Veľkosť spacieho vaku

Z príliš veľkého spacieho vaku môže bábätko vykĺznuť. Príliš krátky môže brániť natiahnuť nohy.  Vyberte si podľa veku dieťaťa, ktorý je často uvedený na výrobku. Rovnako ako v prípade oblečenia, aj vy sa musíte prispôsobiť veľkosti dieťaťa a podľa toho upraviť vek / výšku. 

Hrúbka

Spacie vaky pre teplé letné dni musia byť tenšie v porovnaní s tými, určenými na zimu. Spací vak musí poskytnúť pohodlie – v lete nemôže prehrievať a v zime musí udržiavať teplo. Detský organizmus nedokáže ešte dostatočne regulovať teplotu a preto je poskytnúť dieťaťu správnu ochrannú vrstvu. 

Ak hľadáte miesto, kde si vybrať spací vak pre bábätko a množstvo iných potrieb pre najmenšie deti – pozrite si ponuku littlesweetie.sk