Kvalita a materiál posteľnej bielizne ovplyvňuje spánok človeka. Do domácnosti je dôležité kupovať výrobky z ekomateriálov a bavlnené obliečky sú len jedným z nich. Bavlnené posteľné obliečky zaručia zdravý a zdravý spánok po náročnom dni, ktorý dodá energiu a vitalitu na celý deň.

Aké sú výhody bavlnených obliečok

Továrne vyrábajú hodvábne nite z prírodnej bavlny, na základe ktorých sa vyrábajú bavlnené posteľné obliečky. Tieto nite majú rôzne charakteristiky, hustotu a hrúbku, samotný materiál dokonale absorbuje vlhkosť. Ukazovatele odolnosti proti opotrebeniu a pevnosti bavlnených výrobkov sú rádovo vyššie v porovnaní s umelými vláknami.

Medzi výhody bavlnených posteľných súprav patrí:

  • Nealergické, použiteľné v detskej izbe.
  • Bavlnené obliečky sa na matraci nešmýkajú a ľahko sa žehlia.
  • Materiál je priedušný a umožňuje pokožke dýchať.
  • Bavlna je príjemná na dotyk, dobre saje vlhkosť, takže súprava zostane suchá a svieža.
  • Jednoduchá údržba, výrobok je možné prať pri vysokej teplote.

Tip: Tiahome.sk je špecialista na predaj kvalitnej posteľnej bielizne. Vyberte si z moderných a štýlových vzorov a vždy sa spoľahnite na značkovú kvalitu Tiahome.

Aby posteľ zo 100% bavlny vydržala dlhšie, je dôležité sa o ňu správne starať. Výrobok perte pri teplote nepresahujúcej 40 stupňov, sušte prirodzene v miestnosti a je lepšie žehliť parou.

Vlastnosti výberu bavlnenej bielizne do postele

Pri kúpe posteľnej bielizne je dôležité zvážiť rozmer postele, keďže väčšina nábytku má štandardné rozmery, čo umožňuje vybrať súpravu čo najrýchlejšie. Venujte pozornosť aj charakteristikám modelu. Rozmery a ďalšie parametre nájdete na štítku, kde nájdete aj informácie o zložení materiálu. Je lepšie kupovať výrobky vyrobené zo 100% bavlny.

Starostlivo si preštudujte samotnú látku, kvalitu tlače. Z vnútornej strany je kvalitný výrobok šitý špeciálnym švom, okraje musia byť starostlivo spracované. To všetko predlžuje životnosť posteľnej bielizne.