Fajčenie je nepekný zlozvyk, ktorý ovláda  státisíce ľudí. Veľká časť populácie je závislá na cigaretách, alebo teda na nikotíne, ktorý cigarety obsahujú. 

Cesta dlhá tisíc míľ začína prvým krokom

Možno sa už roky pokúšate prestať fajčiť, alebo trávite príliš mnoho času na sociálnych sieťach. Vyskúšali ste rôzne spôsoby, ale vždy ste sa k zlozvyku vrátili späť? Pri liečbe závislostí je prvým a možno najťažším krokom vôbec začať. Všimnúť si nežiaduce správanie, pomenovať ho, priznať si vlastnú závislosť. Nie je to ľahké, ale dá sa to. Už sa vám ju vo vašom živote podarilo identifikovať?

Samozrejme, začiatok nie je všetko, dôležitá je aj cesta, ktorá nemusí byť vôbec jednoduchá, avšak nie je to nemožné. Pokiaľ máte striktne daný plán, môžete si vytlačiť jeho miniverziu aj desaťkrát a uložiť na miesta, ktoré často navštevujete, ako napríklad do peňaženky, alebo na vnútorné dvere miestnosti. Dôležité je stále myslieť na cieľ, kam sa chceme dostať. Cesta býva byť namáhavá, no odmenou môže byť slobodnejší život. 

Pokiaľ máte pocit, že si ešte stále viete pomôcť samy, skúste finty ako vymeniť cigaretu za čaj.

Pitie a príprava čaju predstavujú veľmi ukľudňujúci moment v rámci dňa. Dostanete chuť na cigaretu? Skúste si ísť namiesto toho pripraviť čaj. Proces pomalej prípravy čaju chce poukázať na spomalenie a vychutnanie prítomného okamihu. Ten čas, ktorý by ste strávili na balkóne vymeniť za konverzovanie s partnerom. 

Alternatívne smery

V dvadsiatom storočí sa okrem klasickej medicíny otvoril priestor aj pre alternatívne smery. Tu patria napríklad akupresúra, homeopatia, aromaterapia, biorezonancia a iné.Mnohé z nich majú zástancov aj kritikov.  

Ak ste zástancom alternatívnej medicíny, možno ste už počuli o biorezonancii. Biorezonančná terapia na Slovensku ponúka diagnostiku a následne riešenie problému. Môže pomôcť nielen prestať fajčiť, ale aj pri kožných ochoreniach, depresii, či pri migrénach.

Liečba za pomoci biorezonancie sa v Nemecku využíva už viac ako 30 rokov. Preto, pokiaľ máte problémy s ktorými vám nevie pomôcť váš lekár a ste si istý, že si neviete dať rady je možné, že vám práve táto terapia môže pomôcť. Ale to zistíte, až keď to vyskúšate.