Make-up je super až do chvíle, než ho treba odstrániť. S tým má svoje skúsenosti každá žena na svete. Rovnako tiež s pomôckami ako mokré utierky, čistiace obrúsku, pleťové vody na báze oleja alebo detské olejčeky. Kto sa ešte nepokúsil nájsť niečo, spôsob či pomôcku, na účinnejšie odstraňovanie make-upu? Neocenili by ste prípravok, ktorý by pleť perfektne vyčistil a zároveň nerozdráždil? Iste áno. Dobrou správou je, že takýto produkt už na trhu je. Volá sa micelárna voda.

více v článku...

Čo je micelárna voda?

Micelárna voda je tekutá čistiaca látka, obsahujúca drobné molekuly nazývané micely. Tie sú ľahko rozpustné a schopné priťahovať mastnotu a nečistoty. Okrem micel obsahuje micelárna voda aj, predstavte si, vodu, malé množstvo glycerínu a povrchovo aktívnych látok, ktorá pomáhajú odstraňovať nečistoty. Micelárna voda sa po nanesení na pleť nemusí oplachovať, nakoľko pôsobí hydratačne a nezanecháva po sebe žiadne nepríjemné stopy.

Je micelárna voda vhodná aj pre vašu pleť?

S 99,9% istotou môžeme tvrdiť, že áno. Zloženie micelárnej vody je totiž veľmi mierne, bez prítomnosti alkoholu, olejov či chemikálií. Neobsahuje žiadne penivé látky ani čistiace prostriedky, ktoré by z pokožky odstraňovali jej prirodzené lipidové vrstvy. Micelárne vody sú k pleti jemné a nevysušujú ju. Pôsobenie micelárnej vody dobre znáša aj atopický ekzém, rovnako ako suchá, mastná či zmiešaná pleť.

Prečo micelárnu vodu používať?

Existuje viacero dôvodov, niektoré sme už spomenuli. Micelárna voda sa po nanesení nemusí oplachovať, pretože nezanecháva na pleti mastný film ako väčšina čistiacich prostriedkov. Neobsahuje žiadne dráždivé chemikálie, ktoré by mohli podráždiť vaše oči. Pomer vody a glycerínu je ideálny pre citlivú pleť. Pri používaní micelárnej vody nehrozí vypuknutie zápalových procesov na pokožke. Prípravok šetrí čas – môžete ho používať v posteli, v šatni po cvičení vo fitku alebo hoci aj v lietadle počas letu.

Správne používanie micelárnej vody

Veľa sa hovorí o vlastnostiach micelárnej vody, menej už o tom, ako ju správne používať. Či odstraňujete silnú vrstvu make-upu alebo sa snažíte svoju pleť „len“ osviežiť, vždy majte na pamäti, že s tampónom namočeným v micelárnej vode netreba zaobchádzať drsne. Stačí jemne prechádzať po tvári, prípadne nechať tampón a micelárnu vodu pôsobiť na najviac zasiahnutých (znečistených) miestach. Nechajte micely pracovať minútku či dve a uvidíte, že s výsledkom budete spokojní. Pri čistení tváre začnite očami (pre každé oko použite jeden tampón) a pokračujte ostatnými časťami tváre. Nečistoty, make-up či mastnotu jemne stierajte z čela smerom k nosu, brade a krku.