Prevádzkujete galériu? Iste viete, aké je dôležité si získať srdce ľudí, ktorí ju navštevujú. Čím sa vlastne vyznačuje úspešná galéria? Pozrite sa na 4 prvky, ktoré by tu rozhodne nemali chýbať.

více v článku...

Kvalitné výstavné panely

Môžete sa snažiť robiť sprievodný program, mať nádherné priestory, ale pokiaľ u vás nie sú kvalitné výstavné panely, ľudia vás budú považovať za podradnú inštitúciu. Nie sme múzeum, aby u nás boli technológie a materiály z dôb dávno minulých. Kvalitné výstavné systémy sú základom pre úspech a nadšenie z radov verejnosti. Ide o jednorazovú investíciu, ktorá sa vám okamžite oplatí.

Genius loci

Pokiaľ vás prevádzkovanie galérie baví, ihneď sa to pozná. Vaše miesto získa jedinečný génius loci. Je úplne jedno, v akých priestoroch budete svoju galériu mať. Podarí sa vám vytvoriť jedinečný priestor, kam sa ľudia budú s obľubou vracať.

Niečo navyše

Môžete pridať aj vlastnú kaviareň a mať tak možnosť osloviť aj širšiu skupinu obyvateľov. Pri dobrom moku sa vždy oveľa lepšie debatuje. Vytvorte si vlastné priestory, v ktorých bude miesto nielen pre kvalitné umenie, ale aj pre stretávanie podobne naladených ľudí. Galéria sa tak stane miestom, kde sa ľudia budú veľmi radi stretávať a tvoriť tak svoje zážitky priamo v umeleckom prostredí. U toho si prajete byť!

Kultúrne inštitúcie, kde sa stále niečo deje

Mať svoju galériu je do istej miery vášeň. Keď iba nechcete vystavovať obrazy, grafiky a fotografie, okamžite vás bude napádať množstvo ďalších možností, ako osloviť širokú verejnosť. Usporiadajte napríklad výtvarnú súťaž v miestnej základnej škole a dovoľte žiakom, aby sa k vám prišli pozrieť na slávnostné vyhlásenie. Organizujte koncerty, recitály, besedy a prednášky. Stanete sa vyhľadávanou kultúrnou inštitúciou, kde sa ľudia budú radi vracať.

Je to o priestore. Je to o výstavách. Ale predovšetkým je to o vás. Úspešná galéria bude fungovať len vtedy, keď pre ňu budete ochotní tvorivo pracovať.


Pokud rádi tvoříte a jste kreativní, bude se vám libit náš nový kreativní sortiment na pepe.cz